Dar Gelirliye Elektrik Müjdesi! 80 TL Elektrik Faturası Yardımı İçin Başvurular Başlıyor!

Dar gelirliye elektrik müjdesi için başvurular alınmaya başlanıyor. Peki, elektrik yardımı için nereye başvurulur, elektrik yardımı şartları neler?

GÜNDEM 17.02.2019 - 11:35 15.07.2021 - 00:17 Emlak 365

Dar gelirliye elektrik müjdesi için başvurular alınmaya başlanıyor. Peki, elektrik yardımı için nereye başvurulur, elektrik yardımı şartları neler?

Dar gelirli ailelere elektrik faturası yardımı Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından AK Parti grup toplantısında ilk olarak kamuoyu gündemine taşınmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen müjdenin ardından gözler bu yardıma çevrilmişti. Sonunda beklenen tüm detaylar netleşti. 2,5milyon hanede yaklaşık 10 milyon kişiye elektrik faturası yardımı yapılacak. Elektrik Faturasını Devlet Ödeyecek! Yapılan yeni açıklamaya göre 80 TL elektrik faturası yardımı için devlet 10 milyon aileye ödeme yapacak. Söz konusu 80 liralık elektrik yardımı PTT şubeleri üzerinden yapılacak. Düzenli olarak devlet yardımı alan aileler elektrik faturalarını PTT şubeleri üzerinden öderken hanelerinde yaşayan kişi sayısına göre 80 liraya kadar varan oranlarda indirimli şekilde faturalarını ödeyecekler.Dar Gelirli Ailelere Elektrik Yardımı PTT Şubeleri Üzerinden Yapılacak! Her aileden bir kişi belirlenecek ve bu kişi adına PTT şubeleri üzerindne bakanlık elektrik faturası yardımı ödemelerini gerçekleştirecek. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 15 Şubat'tan sonra faturası kesilen hanenin fatura bedelini PTT'ye yatıracak. Elektrik faturasını ödemek için PTT şubelerin giden destek almaya hak kazanan kişiler ailede yaşayan kişi sayısına 40 lira ile 80 lira arasında yardım almaya hak kazanacak. Elektrik faturasını yatırırken PTT gişe görevlisi bu tutarı düşecek ve kalan elektrik faturası borcu aile tarafından yatırılacak. Dar Gelirliye Elektrik Müjdesi Cumhurbaşkanı Erdoğan Tarafından VerilmiştiCumhurbaşkanı Erdoğan 8 Ocak tarihinde Ak Parti Grup Toplantısı için yapmış olduğu konuşmasında elektrik yardımı müjdesi vermişti.16 yıllık iktidarları boyunca dar gelirli ailelere el uzattıklarını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal devlet ilkeleri gereği bu yardımlarını sürdüreceklerini belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında "Düzenli sosyal yardım alan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın aylık 150 kw saate kadar elektrik tüketimlerini karşılıyoruz. 2,5 milyon hanenin aylık 80 liralık elektrik faturasını devlet ödeyecek." diyerek müjdeyi paylaşmıştı. Haber Kaynağı: Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@