Dar Gelirliye Elektrik Müjdesi! Devlet Dar Gelirlinin Elektrik Faturasına Ortak Oluyor

Dün Cumhurbaşkanı Erdoğan dar gelirliye elektrik müjdesi verdi. Peki, devletin elektrik yardımı için kimler başvuruda bulunabilir, 80 liralık yardımı kimler alacak?

Gündem 09.01.2019 - 08:24 15.07.2021 - 00:18 Serhat Karaman

Dün Cumhurbaşkanı Erdoğan dar gelirliye elektrik müjdesi verdi. Peki, devletin elektrik yardımı için kimler başvuruda bulunabilir, 80 liralık yardımı kimler alacak?

Dün AK Parti Grup Toplantısı konuşması esnasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan pek çok müjdeyi birbiri ardına açıkladı. Bunlardan biride devletin ihtiyaç sahiplerinin elektrik faturalarının 80 lirasını karşılayacak olmasıydı. Yani devlet dar gelirlinin elektrik faturasına ortak oluyor, aylık faturalarının 80 liralık kısmını karşılıyor. Peki, kimler 80 liralık elektrik faturası yardımı alacak?Devletin Elektrik Yardımı İçin Kimler Başvuruda Bulunabilir?Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından müjdesi verilen yoksula elektrik yardımı yaklaşık 2 milyon 500 bin kişiyi kapsıyor. İhtiyaç sahiplerinin 80 liralık elektrik yardımı kapsamında 150 KW saatlik elektrik faturalarının aylık ödemeleri devlet tarafından karşılanacak. Elektrik faturası yardımı için Cumhurbaşkanı Erdoğan devletten sosyal yardım alan kişileri işaret etmişti. Sosyal yardımdan kasıt yaşlılık aylığı, evde bakım aylığı ve engelli aylığı alan kişiler olurken bu da yaklaşık 2.5 milyon kişiyi kapsıyor. Yani evde bakım aylığı alan kişiler, yaşlılık aylığı alan kişiler ve engelli maaşı alan kişiler için devletin elektrik yardımı alma imkanı doğmuş oldu. Devlet özellikle de kış günlerinde artan elektrik faturalarına ortak olarak aylık geçimlerinde son derece büyük sıkıntılar yaşayan kişilere destek olmuş oldu. Dar Gelirli Ailelere Devlet El Uzatacak!16 yıllık iktidarları boyunca dar gelirli ailelere el uzattıklarını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal devlet ilkeleri gereği bu yardımlarını sürdüreceklerini belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında "Düzenli sosyal yardım alan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın aylık 150 kw saate kadar elektrik tüketimlerini karşılıyoruz. 2,5 milyon hanenin aylık 80 liralık elektrik faturasını devlet ödeyecek." diyerek müjdeyi verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Açıklamalarından Önemli Satır Başları Bir müjdeyi daha milletimizle paylaşıyorum. Ödeme güçlüğü yaşayan vatandaşlarımızın kredi kartı borçları tek bir çatı altında toplanacak.Vatandaşımız hangi bankaya kredi kartı borcu olursa olsun, ister 24 ay ister 60 ay vade ile Ziraat Bankası’ndan alacağı bu krediyle borcunu kapatacak. Kredi kartı ödeme borcunu ödemekte güçlük çeken vatandaşlarımız mevcut borçlarını ödeyebilmekte kolaylık sağlıyoruz.Ziraat Bankası kredi kartı borçları vatandaşlarımız tek çatı altında borcunu kapatacak.Halkbank 350 bin esnafa 22 milyar liralık kredi kullandıracak.Emlak365.com 


Gelişmelerden Haberdar Olun

@