Dar ve Orta Gelirlilere Düşük Faizli 20 Bin TL İhtiyaç Kredisi Vakıfbank'ta

Bütçelerinde çeşitli nedenlerden dolayı açıklar oluşan dar ve orta gelirli vatandaşlara Vakıfbank'tan düşük faizli ihtiyaç kredisi veriliyor.

Finans 02.10.2021 - 17:39 02.10.2021 - 17:45 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de ekonomik olarak zorlu bir süreçten geçiliyor. Pandemi etkisi, yüksek enflasyon nedenleriyle hayat oldukça pahalılaştı. Vatandaşların gelirleri de aynı oranda yükselmeyince kişisel bütçelerde ciddi açıklar meydana gelmeye başladı. Bu açıkların kapatılabilmesi için ise ek kaynakların bulunması zaruriyet haline geldi. 

Bütçelerindeki dengeler sarsılan dar ve orta gelirli vatandaşlar ekonomik durumlarını düzeltebilmek için bankaların ihtiyaç kredisi kampanyalarını araştırmaya başladılar. Vatandaşların ilk önceliği ise düşük faizli ihtiyaç kredisi kampanyaları oldu. Düşük faizle ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen vatandaşlar sınırlı maliyetlerle nakit akışlarındaki sorunu çözmek için bankalara bu yönde taleplerde bulunmaya başladılar.

VAKIFBANK İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASI 

Müşterilerin taleplerini değerlendirerek bankacılık ürünlerini oluşturan bankaların başında gelen Vakıfbank oldukça farklı bir kredi kampanyasını devreye soktu. Müşterler Vakıfbank'tan düşük faizli ihtiyaç kredisi kullanabilirken çeşitli ödeme kolaylıklarına da sahip olabiliyorlar.

Vakıfbank müşterileri borçlarının ödenebilmesi, evlilik masraflarının karşılanabilmesi, eğitim harcamalarının finanse edilebilmesi, ev eşyalarının değişebilmesi ve çok sayıda ihtiyacın gidertilebilmesi için ihtiyaç kredisi kullanabiliyorlar. Üstelik bu ihtiyaç kredisi kampanyasının tek avantajı da düşük faiz olmuyor. 

Vakıfbank'tan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşterilere kredilerin geri ödenmesinde de önemli kolaylıklar sağlanabiliyor. Bu kapsamda kredi çekme sürecinde müşteriler kişisel gelirlerine göre aylık eşit taksitli, 3 ayda bir eşit taksitli ve değişken taksitli olarak ödeme planlarını belirleyebiliyorlar. Böylelikle kredi taksitlerinin de geri ödenmesi hakkında herhangi bir sorun yaşanmamış oluyor. 

Ayrıca Vakıfbank müşterileri talep etmeleri durumunda kredi taksitleri 1 ay, 2 ay ve 3 ay ertelebilme seçeneğini de kullanabiliyorlar. Böylelikle kredi geri ödemeleri de müşterilerin belirleyeceği zamanda başlayabiliyor. Bu da ciddi bir avantaj olarak değerlendiriliyor. 

VAKIFBANK 20 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ TAKSİT TABLOSU

Vakıfbank'tan ihtiyaç kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,61 oranında faiz uygulanıyor. 36 ay vadeli 20 Bin TL ihtiyaç kredisi kullanan müşteriler bankaya her ay kredi taksiti olarak 776 TL ödeme yapıyorlar. Vade sonuna gelindiğinde ise toplam kredi maliyeti 27.939 TL oluyor. 

vakıfbank kredi hesaplama 20 bin lira

Öte yandan Vakıfbank tarafından yapılan açıklamaya göre müşterilere ihtiyaç kredisi kullandırımında Hayat Sigortası da yaptırılacağı bildirildi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@