Darma Duman Oldu! Gram Altın 20 Lira, Çeyrek Altının Fiyatı 23 Lira Düştü

Altın piyasası karıştı, fiyatlar son derece sert düştü. Gram altın fiyatı son 1 ayda 20 lira birden değer kaybederken çeyrek altının fiyatı 23 lira düştü.

Darma Duman Oldu! Gram Altın 20 Lira, Çeyrek Altının Fiyatı 23 Lira Düştü

2020 senesinin parlayan yıldızı olan altın fiyatları pandemi döneminde güvenli liman olması nedeni ile yoğun talep görmüş, altın fiyatları rekor üzerine rekor kırmıştı. Hızla yükselen altın fiyatları ile yatırımcısının yüzü gülerken sonrasında yaşanan düşüş eğilimi ise yerini dalgalı seyre bırakmıştı.

2021 senesine son derece kötü bir başlangıç yapan ve en kötü Ocak ayını yaşayan altın fiyatları düğün mevsiminin başlamasına rağmen düşüşünü sürdürdü. Bugün de devam eden düşüş sonrası gram ve çeyrek altında son 1 ayda yaşanan kayıp 20 lira bandını aştı.

ALTIN FİYATLARI DARMA DUMAN OLDU, PİYASA FENA KARIŞTI!

9 Temmuz 2021 günü gram altın fiyatı alış 805,81 lira ve satış 825,95 lira üzerinden işlem görmüştü. Çeyrek altın fiyatı tam 1 ay sonra ise sert düşüşün etkisi ile bugün 786 lira alış ve 803 lira satış seviyesine geriledi. Çeyrek altının fiyatı 1 aylık süreç içerisinde 22 liralık erime yaşamış oldu.

altın-fiyatları-listesi-9-ağustos

Gram altının alış fiyatı bugün 483,77 lira alış ve 483,69 lira satış değeri üzerinden işlem görürken aynı fiyatlar 9 Temmuz günü alış 503,34 lira ve satış 503,92 lira civarında bulunuyordu. Gram altında aylık kayıp 20 lira olarak gerçekleşti.

ALTIN FİYATLARI NEDEN DÜŞTÜ, DÜŞMEYE DEVAM EDER Mİ?

Altın fiyatlarında yaşanan düşüşün en önemli nedeni ABD tarım dışı istihdam verisi rakamları olarak gösterilirken piyasalar ABD enflasyon rakamları ve Merkez Bankası faiz kararını bekliyor.

Kripto para birimlerinde yaşanan yükselişte altın fiyatlarını olumsuz etkilerken FED'in aldığı aksiyonlarda altın fiyatlarını belirleyecek önemli etkenler arasında yer alıyor.

SONRAKİ HABER