Darülaceze'den Balıkesir Marmara'da İhaleyle Satılık Yatırımlık Araziler!

Darülaceze'ye ait bazı arazilerin ihale yoluyla satışa çıkarıldığı ilan edildi. Balıkesir'de bulunan arazilerin hangi şartlarla satılacağı açıklandı. 

Emlak Haberleri 21.11.2021 - 01:31 21.11.2021 - 01:31 Engin Uzunoğlu

Darülaceze'ye ait olan bazı taşınmazların satışına ilişkin ihale ilanı yayınlandı. Balıkesir'de bulunan ve Darülaceze mülkiyetinde olan araziler ihale yoluyla satılacak. İhalelerin hangi şekilde yapılacağı, arazilerin hangi şartlarda satılacağı kamuoyuna ilan edildi. Darülaceze tarafından yapılacak olan ihalelerle satılacak olan arazilere dair kapsamlı bilgilendirme de yapıldı. 

HANGİ ARAZİLER SATIŞA ÇIKARILDI

Darülaceze'nin satışa sunduğu arazilerin Bakılesir ili Marmara ilçesinde bulunan Yiğitler Köyü'nde yer aldığı bildirildi. Yiğitler Köyü'nde 8 adet arazi ihaleyle satılacak. Arazilerin tarla ve zeytinlik niteliğinde oldukları açıklanırken bazılarının tam hisseli, bazılarının ise yarım hisseli olarak satılacağı ilan edildi. Satışa çıkarılan arazilerin büyüklükleri hakkında da bilgiler verildi. Satışa sunulan arazilerin içerisinde en küçüğünün büyüklüğü 4.080 metrekare olarak açıklanırken en büyüğünün yüzölçümünün ise 60 Bin metrekare olduğu bildirildi. 

MUHAMMEN BEDELLER AÇIKLANDI

Darülaceze'nin satışa çıkardığı Balıkesir'in Marmara ilçesindeki Yiğitler Köyü'ndeki 8 adet arazi için muhammen bedeller de belirlendi. Her araziye özel olarak belirlenen muhammen bedellerin 1 Milyon TL'den başlayarak 4 Milyon 800 Bin TL'ye kadar çıktıkları bildirildi. Ayrıuca geçici teminat bedelleri de belli oldu. Bu bedellerin de 30 Bin TL'den başlayıp 144 Bin TL'ye kadar çıktığı açıklandı. 

İHALELER NEREDE, NE ZAMAN VE NASIL YAPILACAK?

Darülaceze Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre ihaleler 2 Aralık 2021 Perşembe günü saat 14:00'da yapılacak. İjalelerin gerçekleştirileceği yerin Darülaceze Başkanlığı'ndaki Çok Amaçlı Salon olduğu bildirildi. İhalelerin Açık Teklif (Arttırma) Usulü ile yapılacağı belirtildi.

İHALE KATILIM BELGELERİ NELERDİR?

Tüzel kişilerin ihaleye katılmak istemeleri durumunda şu belgelerin talep edileceği bildirildi:

-Ticaret veya Sanayi Odası Belgesi 
-Noter tasdikli İmza Sirküsü veya Vekaletname 
-Geçici Teminat Makbuzu 

Gerçek kişilerin ihaleye katılımları durumunda istenen belgeler de şöyle:

-TC Kimlik numaralı Nüfus Cüzdanı sureti 
-Tasdikli İkametgah belgesi
-Geçici Teminat Makbuzu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@