DASK Poliçesi Yaptıran Kişi Sayısı İstanbul Silivri Depremi Sonrası Rekor Kırdı!

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) poliçe istatistikleri açıklandı. Açıklanan verilere göre İstanbul'da yaşanan 5.8 şiddetindeki depremin ardından DASK yaptıran kişi sayısı rekor seviyelere ulaştı.

KENTSEL DÖNÜŞÜM 05.12.2019 - 18:00 15.07.2021 - 00:11 Emlak 365

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) poliçe istatistikleri açıklandı. Açıklanan verilere göre İstanbul'da yaşanan 5.8 şiddetindeki depremin ardından DASK yaptıran kişi sayısı rekor seviyelere ulaştı.

İstanbul'da yaşanan deprem sonrası DASK poliçesi yaptıran kişi sayısı rekor seviyelere ulaştı.Silivri'de yaşanan 5.8 şiddetindeki deprem sonrası acı gerçek ile bir kere daha yüz yüze gelen kişiler poliçe yaptırmaya başladı. Sadece Marmara Bölgesinde DASK'ı Olmayan 2 Milyon Konut Var! Konu hakkında açıklama yapan Sigorta Direktörü Dilara Çetin, “Gerek ödenecek prim tutarı gerekse olası hasarlar için teminat altına alınan tutarın azlığı nedeniyle eski bina sahipleri Zorunlu Deprem Sigortası yaptırmıyor. Halbuki olası depremlerde en büyük risk bu binalarda.Halihazırda Marmara Bölgesi’nde 2 milyon 44 bin konutun deprem sigortası bulunmuyor. Konut sahiplerinin DASK sigortasıyla maddi kayıpların büyük ölçüde güvence altına alındığını unutmaması gerekiyor” diyerek 2 milyon konutun hala sigortasız olduğunu söyledi. DASK En Az 215 Bin TL Ödeme Yapacak! Çetin yapmış olduğu açıklamasında DASK yaptıran kişilere olası bir deprem anında yapılacak olan ödeme tutarını da açıklayarak “Standart bir deprem sigortası binaların apartman dairesi, otopark, bahçe duvarları, asansör, depo ve kömürlük gibi alanlarının depremde alacağı hasarla ilgili herhangi bir ödeme yapmıyor.Ortak alanları depreme karşı teminat altına almak için DASK sigortanıza ek olarak yaptırabileceğiniz bina sigortaları oldukça uygun. Hasar veya yıkılma durumunda DASK’ın yapacağı azami ödeme 215 bin TL’dir. Bu limitin üzerinde bir teminattan yararlanmak için de ek konut sigortası yaptırılabilir” dedi. Emlak365.com 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@