DASK Sigortası Olanlar Depremde Hasar Gören Binalar İçin Ödeme Alacak!

5.8 şiddetinde yaşanan deprem sonrası DASK poliçesi olan bina sakinleri için hasar tazminat hakkı doğdu. Hasar oluşan binalar için DASK tazminat başvurusu detayları haberimizde!

Emlak Haberleri 02.10.2019 - 08:30 15.07.2021 - 00:13 Serhat Karaman

5.8 şiddetinde yaşanan deprem sonrası DASK poliçesi olan bina sakinleri için hasar tazminat hakkı doğdu. Hasar oluşan binalar için DASK tazminat başvurusu detayları haberimizde!

Depremde hasar gören binalar için DASK ödemeleri başladı. DASK Deprem Hasar Kaydı Talebi Nasıl Oluşturulur! Depremde hasar gören binalar için DASK ödemesi başladı. DASK hasar gören  binalar içinde tazminat ödemesi yapacak. Konu hakkında başvurular DASK GOV TR internet sitesi ve Alo DASK 125 ihbar hattı üzerinden yapılacak. Depreme bağlı olarak oluşan hasarların tazminatı poliçe üzerinden yapılacak. Bunun için depremde oturduğu evi hasar alan kişiler DASK poliçesi bulunuyorsa başvuruda bulunacak ve hasar tespiti yapılmasını talep edecek. Hasar tespit çalışmaları sonrasında belirtilen zararın tazmini için ödeme yapılacak. DASK Deprem Hasar Ödemesi Açıklaması “DASK, hasar süreçlerini etkin şekilde yönetmek için yürüttüğü çalışmalar sayesinde hasar tespitlerini mobil cihazlar üzerinden çok daha sağlıklı ve hızlı bir şekilde yapıyor. Hasar tespit ve değerlendirme süreçlerinin sonuçlanmasının ardından kısa sürede tazminat ödemeleri gerçekleştirilecek.Bugün Türkiye’de her iki konuttan biri Zorunlu Deprem Sigortası ile güvence altında. Sigortalılık oranı en yüksek iller arasında özellikle deprem geçirmiş iller yer alıyor. Yalova, Sakarya ve Bolu’da sigortalılık oranları yüzde 80’i aşarken, İstanbul’da ise yüzde 63’e ulaşmış durumda"

(Tablo Sözcü Gazete'sinden alınmıştır)Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@