DASK'tan Elazığ Depremi Açıklaması: Deprem Sigortası Olan Konutlarda Hasar Tespit Çalışması Başladı!

Merkez üssü Elazığ olan ve Malatya'da da büyük yıkıma neden olan şiddetli deprem sonrasında bir kere DASK sigortasının önemi ortaya çıktı.

Gündem 26.01.2020 - 09:00 15.07.2021 - 00:10 Emlak 365

Merkez üssü Elazığ olan ve Malatya'da da büyük yıkıma neden olan şiddetli deprem sonrasında bir kere DASK sigortasının önemi ortaya çıktı. DASK deprem sonrası bölgede hasar tespit çalışmalarına başladığını duyurdu.

1999 yılında yaşanan Marmara Depremi sonrası hayata geçirilen zorunlu deprem sigortası DASK poliçelerinin önemi Elazığ depremi sonrasında bir kere daha görüldü. DASK HASAR TESPİT ÇALIŞMALARINA BAŞLADI! Yaşanan deprem sonrasında yaralar sarılmaya başlanırken DASK'tan yapılan açıklamada, "Depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Yaralıların bir an önce sağlığına kavuşmasını ve enkaz altındaki vatandaşlarımızın da bir an önce kurtarılmasını temenni ediyoruz.Elazığ ve Malatya başta olmak üzere çevre illerden ihbarlar geliyor. Biz de DASK ekibi olarak çalışmalarımıza hızla başladık. Çağrı merkezimiz ve internet sitemiz üzerinden hasar ihbarları alıyor; deprem bölgesindeki gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Şu ana kadar 750’ye yakın ihbar aldık.Bölgede kurtarma çalışmaları sürerken, DASK olarak biz de eksperlerimizle birlikte hasar tespitine en kısa sürede başlamak için gerekli organizasyonu yürütüyoruz. Enkaz kaldırma ve arama kurtarma çalışmalarının tamamlanmasının ardından saha çalışmalarına başlayarak hızla hasar tespitlerini gerçekleştireceğiz" ifadelerine yer verildi. DASK SİGORTASI OLANLAR NE YAPACAK?Açıklanan rakamlara göre Elazığ’da 42 bin 955 adet konutun Malatya’da ise 62 bin 680 adet konutun Zorunlu Deprem Sigortası poliçesi bulunuyor.Bu konut sahipleri yapacakları başvuru ile evlerinde depreme bağlı bir hasar bulunması durumunda bu zararı poliçeleri üzerinden tazmin etme imkanına sahip bulunuyor.Deprem bölgesinde bulunan konutlarda oturan kişilerin DASK poliçesi bulunması durumunda ALO DASK 125 Çağrı Merkezi’ni arayarak hasar tespit talebinde bulunmaları yeterli oluyor. Emlak365.com 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@