Davası Yeniden Görülen Kadir Şeker İçin Karar Çıktı! Mahkeme Ne Ceza Verdi, Hapis Cezası Bitti Mi?

Türkiye’nin çok yakından takip ettiği Kadir Şeker davası bugün yeniden görüldü. Mahkemeden Kadir Şeker için ne karar çıktı? Kadir Şeker’in hapis cezası düştü mü?

Davası Yeniden Görülen Kadir Şeker İçin Karar Çıktı! Mahkeme Ne Ceza Verdi, Hapis Cezası Bitti Mi?

Konya’da sevgilisini bir parkta darp ettiğini düşündüğü için ayırmak için araya giren ama çıkan arbede sırasında karşı taraftaki kişinin ölümüne neden olan Kadir Şeker’e yapılan yargılamalar sonucunda 12 yıl 6 ay hapis cezası verilmişti. Kadir Şeker hakkında verilen bu karar Yargıtay tarafından bozulunca bugün yeniden mahkeme yapıldı. Yapılan yargılama sonucunda Kadir Şeker hakkında yeni bir karar verildi.

KADİR ŞEKER DAVASI YENİDEN GÖRÜLDÜ!

Konya 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya Kadişr Şeker ve avukatı ile maktul Özgür Duran’ın ailesi ile avukatı katıldı. İddia makamı Yargıtay’ın bozma kararına uyulmasını talep etti. Ardından ise mahkemede Kadir Şeker’e söz verildi.

Olayı yeniden anlatan Kadir Şeker, “Ben olay günü oraya kadının yardıma ihtiyacı olduğunu düşünerek gitmiştim. Beni bırakmış olsaydı bu olay yaşanmadan evime gidecektim. Yanlarından uzaklaşmışken maktul bana saldırarak boğazımı sıktı. O an bilincimi kaybedeceğimi düşündüm. Yaşanan olay nedeniyle üzgünüm ve pişmanım. Tahliyemi istiyorum.” dedi.

Maktul Özgür Duran’ın ailesi ise Yargıtay’ın bozma kararını kabul etmediklerini, olayın kamuoyuna kadına şiddet olayı olarak yansıtıldığını ama somut olayda kadına şiddet olmadığını ifade ettiler. Duran ailesinin avukatları ise mahkeme heyetinden Kadir Şeker’in cezasında indirim yapılmamasını aksine en ağır şekilde cezalandırılması gerektiğini talep ettiler.

Özgür Duran’ın annesi Mübeyyen Duran da mahkemede söz alarak, “Sanığın en ağır şekilde işlediği suçun cezasını almasını istiyorum. Ben devletime güveniyorum. Bu çocuk eğer suçsuz olsaydı ben evlat acımı bir kenara koyar onu kurtarmak için elimden geleni yapardım. Ancak benim evladım suçu yokken hayatından oldu.” dedi.

HAPİSTEYKEN ÜNİVERSİTE KAZANDI

Öte yandan Kadir Şeker’in avukatı duruşmada söz alarak Kadir Şeker’in hapishanede cezasını çektiği sırada Gazi Üniversitesi Fizik Bölümü’nü kazandığını ve tahliye edilmesi halinde öğrenimine devam edeceğini söyledi.

KADİR ŞEKER'E VERİLEN YENİ CEZA BELLİ OLDU

Mahkeme heyeti yapılan duruşmanın neticesinde Kadir Şeker hakkında yeni bir karara vardı. Daha önce 15 yıl hapis cezası verilen ve cezası iyi hal ile 12 yıl 6 aya düşürülen Kadir Şeker’e 13 yıl hapis cezası verildi. Bu cezada iyi hal indirimi uygulayan mahkeme heyeti Kadir Şeker’in cezasını 10 yıl 10 ay olarak yeniden belirledi. Bu karar ile Kadir Şeker hapis cezasını çekmeye devam edecek.

Emlak365.com