Davutoğlu: Ben korkarsam vatandaş konuşamaz

Yeni parti kurma iddiaları ile gündemden düşmeyen eski başbakan Ahmet Davutoğlu Financial Times'tan Laura Pitel'e dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 30.07.2019 - 21:00 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

Yeni parti kurma iddiaları ile gündemden düşmeyen eski başbakan Ahmet Davutoğlu Financial Times'tan Laura Pitel'e dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz haftalarda katıldığı bir canlı yayında yeni parti iddiaları hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulunan eski başbakan Ahmet Davutoğlu, yıllarca sustuğunu ama artık konuşma zamanı geldiğini dile getirerek AK Parti hakkındaki eleştirilerini Financial Times'tan Laura Pitel'e aktardı.ELEŞTİRMEYE DEVAM ETTİCumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmelerde  AK Parti hakkında eleştirilerini dile getirdiğini fakat bu saatten sonra yüksek bir sesle de dile getireceğini belirten eski başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti’nin selameti  ve ülkenin sıkıntı çekmemesi için yıllarca sustuğunu dile getirmişti.TEMEL DEĞERLER GÖZ ARDI EDİLİYORAK Partiye karşı eleştirilerini Financial Times'tan Laura Pitel'e de aktaran eski başbakan Ahmet Davutoğlu, "AK Parti bir zamanlar adalet, özgürlük, düşünce ve ifade özgürlüğüne değer verirdi. Ancak son üç yılda gözlemlediğim kadarıyla hayatımız boyunca saygı duyduğumuz bu temel değerler göz ardı ediliyor" dedi.BEN KORKARSAM VATANDAŞ KONUŞAMAZDavutoğlu bilinçli olarak yozlaşma ve nepotizm hakkında bir tartışma başlatmayı hedeflediği söyleyerek, "Çünkü eski bir başbakan olarak ben korkarsam vatandaş konuşamaz. Konuşmak ve düşünmekten korkarsan bir çözüm bulunamaz. " dedi.Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@