Dededen Kalma Evde Tadilat Yaptıran Nur Fettahoğlu Belediye İle Mahkemelik Oldu!

Oynadığı dizilerle ve başarılı oyunculuğu ile gönüllere taht kuran Nur Fettahoğlu dededen kalma evde yaptırdığı tadilat nedeniyle Belediye ile mahkemelik oldu. Beşiktaş Belediyesi şikayet etti!

Emlak Magazin 16.11.2021 - 09:50 16.11.2021 - 09:50 Gülcan Özer

Dedelerinden kalan aile yadigarı 5 katlı evde Nur Fettahoğlu ve kardeşi Remziye Açıkgözoğlu tarafından yapılan tadilat belediyeye takıldı. Söz konusu evin sınırları içerisinde kaldığı Beşiktaş Belediyesi yapılan tadilatı mahkemeye taşıdı. 

Hakim karşısına çıkan Nur Fettahoğlu ve kardeşi Remziye Açıkgözoğlu belediyenin yapmış olduğu denetime takıldı. Belediye ekipleri tarafından yapılan tadilatta binanın imar kirliliğine neden olduğu tespit edildi ve kardeşler hakkında şikayette bulunuldu. 

NUR FETTAHOĞLU AÇIKLAMA YAPTI: BELEDİYENİN VERDİĞİ CEZASI ÖDEDİK, İMAR BARIŞINDAN YARARLANDIK! 

Beşiktaş Belediyesi tarafından yapılan şikayet sonrasında Nur Fettahoğlu ve kardeşi Remziye Açıkgözoğlu İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi tarafından yargılandı. Belediyenin savcılığa binanın imar kirliliği yarattığı şikayeti ile başvuru yaptığı belirtilirken Nur Fettahoğlu ise konu hakkında yaptığı açıklamada "Belediyenin kestiği cezayı ödedik, istenen şekilde tadilatı düzenledik. Bu arada imar affından da faydalandık" dedi. 

Tadilattan geçirilen binada bilirkişi tarafından yapılan incelemede taşıyıcı unsurlara bir zarar verilmediği, yapının niteliğinin değişmediği ve ilave kullanım alanı kazandırılmadığı gerekçesi ile Nur Fettahoğlu ve kardeşi Remziye Açıkgözoğlu'nun beraatine karar verildi. Nur Fettahoğlu yaptığı açıklama ile belediyenin kendilerine kesmiş oldukları tadilatla ilgili para cezasını da ödediklerini dile getirdi. Söz konusu 5 katlı bina Beşiktaş ilçesinde yer alırken binanın aileye dedelerinden miras kaldığı belirtildi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@