Defne Samyeli 20 Bin Lira Tazminatı Az Buldu, Ev Sahibi Yusuf Araz'a Karşı Harekete Geçti!

Ev sahipleri ile kiracılar arasında yaşanan sorunlar pandemi döneminde artmış, geciken kiralar ve kira indirim davaları sayısında rekor artış yaşanmıştı. Bu süreçte Defne Samyeli ve oturduğu lüks villanın sahibi Yusuf Araz arasında da karşılıklı açıklamalar yapılmış, Samyeli ev sahibine asılsız iddialarda bulunduğu şikayeti ile tazminat davası açmıştı.

EMLAK MAGAZİN 19.06.2021 - 13:38 19.06.2021 - 13:38

Türkiye Yusuf Araz'ın adını kiracısı olan Defne Samyeli hakkında ortaya attığı iddialar ile duymuştu. Yusuf Araz, Defne Samyeli'nin kirasını ödemediği ve evini de boşaltmadığı iddiası ile şikayetçi olmuş, avukatı ise yasal süreci başlatarak Samyeli hakkında biriken kira borçları için icra davası açarken evin boşaltılması için de tahliye davası açmıştı. 

Defne Samyeli de süreçte boş durmamış, ev sahibi hakkında karşı dava açmış, ev sahibini haksız ithamlarda bulunarak kariyerini yıpratmakla suçlamıştı. Yusuf Araz hakkında düzenlemiş olduğu basın toplantısında kendisi hakkında yapmış olduğu açıklamalar üzerine tazminat davası açan Samyeli 50 bin lira tazminat talep etmişti. 

DEFNE SAMYELİ 20 BİN LİRALIK TAZMİNAT KARARINA İTİRAZ ETTİ! 

Ev sahibinin kendisi hakkında ortaya attığı iddialara üzerine Defne Samyeli tarafından açılan tazminat davası sonuçlandı .Kirasını ödemediği yönündeki açıklamalar yapan ev sahibinin düzenlediği basın toplantısı hakkında ki iddiaları sonrasında Defne Samyeli 50 bin lira tazminat talep etmişti. 

Yusuf Araz ile Defne Samyeli arasındaki kira davası sonuçlanırken mahkeme 50 bin lira talep eden Defne Samyeli'ne 20 bin lira tazminat ödenmesine hükmetti. Defne Samyeli ise mahkemenin takdir ettiği 20 bin liralık tazminatı az buldu ve verilen karara itiraz etti. Mahkemenin vereceği yeni karar merak konusu oldu. Yusuf Araz ilk olarak kiracısı olan Defne Samyeli'nin kirasını ödemediği iddiası ile yapmış olduğu açıklamalar ile gündeme gelmiş, Samyeli ise iddiaları yalanlamış ve kira tutarı konusunda anlaşamadıkları için ödeme yapmadığını beyan etmişti. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@