Defne Samyeli İle Ev Sahibi Yusuf Araz Arasındaki Aşağılık İnsanlar Sözlerine Mahkeme Son Noktayı Koydu

Ev sahibi Yusuf Araz ile mahkemelik olan Defne Samyeli'nin anlaşmazlığında sular bir türlü durulmuyor. Defne Samyeli'nin Yusuf Araz hakkında açtığı tazminat davasında karar belli oldu.

Emlak Magazin 30.03.2021 - 17:09 30.03.2021 - 17:09 Serhat Karaman
Türkiye'nin ünlü sunucularından ve oyuncularından olan Defne Samyeli ile ev sahibi Yusuf Araz arasında kira ödememe münakaşası ile başlayan ve hakaret davalarına kadar ulaşan olayda sular bir türlü durulmuyor.

KİRA VE HAKARET YÜZÜNDEN EV SAHİBİ İLE MAHKEMELİK OLDU

Defne Samyeli'nin ev sahibi olan Yusuf Araz ünlü sunucunun kira ödemediği gerekçesiyle icra takibi başlatarak tahliye davası açmıştı. İkili bu anlaşmazlıkla başlayan süreçte sürekli medya aracılığı ile birbirlerine mesajlar vermişlerdi. Defne Samyeli kira ödemediğini kabul etmezken Yusuf Araz ise zaman zaman magazin basınına Defne Samyeli hakkında ağır ifadelerde bulunmuştu.

MAHKEME DEFNE SAMYELİ'NE HAK VERDİ

Kendisi hakkında icra takibi başlatarak tahliye davası açan Yusuf Araz'a Defne Samyeli tarafından kendisini küçük düşürdüğü gerekçesiyle 50 Bin TL tutarında manevi tazminat davası açmıştı. Defne Samyeli tarafından mahkemeye sunulan dava dilekçesinde Yusuf Araz'ın kendisine şantaj yaptığı ve iftira attığı iddialarına yer verildi. Mahkemenin karar duruşmasında hükme yer verilmişti. Mahkeme sonucunda Defne Samyeli haklı bulunarak Yusuf Araz'ın 20 Bin TL manevi tazminat ödemesine hükmetti.

KARARIN GEREKÇESİ AÇIKLANDI

İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından davaya ilişkin gerekçeli karar bugün açıklandı. Karara göre Defne Samyeli'nin Yusuf Araz hakkında basını haberdar ederek olayın konuşulmasına neden olduğu iddialarının ispat edilemediği belirtildi. Yusuf Araz'ın Defne Samyeli'ne, “Ben de basına mı konuşayım” sözlerinin ise şartlı bir tehdit olmadığının altı çizildi. Mahkeme Yusuf Araz'ın Defne Samyeli ile yaşadığı sorunu haber konusu yaptırarak Defne Samyeli'nin kişilik haklarının zedelendiğini de kabul etmedi. Buna rağmen Defne Samyeli ile Yusuf Araz arasında ypılan telefon görüşmesinde Yusuf Araz'ın 'ne aşağılık insanlarsınız' şeklindeki ifadesinin kişilik haklarına saldırı niteliğinde olduğu tespiti yapıldı. Mahkeme bundan dolayı Yusuf Arazı 20 Bin TL tazminat ödemeye mahkum etti.

Defne Samyeli ile Yusuf Araz arasındaki kira anlaşmazlığı uzun süre magazin gündeminden düşmemişti. Taraflar kozlarını mahkemede paylaşma kararı vermiştiler. Ancak basın aracılığı ile de tartışmalarına devam etmiştiler. Mahkemeden gelen tazminat kararı ise bir süredir unutulan olayı yeniden alevlendirdi.

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@