Değerli Konut Vergisi ve Yüksek Gelir Vergisi Düzenlemesi Meclise Geliyor

Vergi düzenlemesi konusunda yeni adımlar atan AK Parti'den değerli konut vergisi ile yüksek geliri olanlardan yüksek vergi alınmasına ilişkin düzenleme adına yeni açıklamalar geldi.

Gündem 24.10.2019 - 22:00 15.07.2021 - 00:13 Serhat Karaman

Vergi düzenlemesi konusunda yeni adımlar atan AK Parti'den değerli konut vergisi ile yüksek geliri olanlardan yüksek vergi alınmasına ilişkin düzenleme adına yeni açıklamalar geldi.

Vergi düzenlemeleri konusunda hükümet 45 maddelik bir yasa tasarısı üzerinde çalışıyor. Çeşitli vergi düzenlemeleri ile halen uygulamada olan düzenlemelerin yeniden ele alınmasına ilişkin maddelerin bulunduğu bu düzenlemelere dair AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş açıklamalarda bulundu. Mehmet Muş vergi düzenlemeleri konusunda iki başlık üzerinde dururken teklifin meclise ne zaman sunulacağına dair de bilgiler verdi. YÜKSEK GELİR VERGİSİAK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş vergi düzenlemelerine dair konuşmasında geliri yüksek olan vatandaşlardan daha yüksek vergi alınacağını ifade etti. Bu kapsamda yüksek gelirli vatandaşların vergi diliminin yüzde 40 olacağını ifade eden Mehmet Muş şu ifadeleri kullandı.''Gelir vergisi üst dilimini yüzde 35'ten yüzde 40'a çıkarmayı teklif ediyoruz. 500 bin Türk Lirası gelir elde eden gerçek kişilerin tamamına kazançlarını beyan etme imkanı getiriyoruz. 500 bin Türk Lirası ve üzerinde kazanç elde edenler, yüzde 40 gelir vergisi vereceklerdir.''DEĞERLİ KONUT VERGİSİAK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş emlak sektörünü ilgilendiren açıklamalarında değerli konut vergisine ilişkin şu bilgileri verdi. "Değerli konut vergisi adında yeni bir vergi önereceğiz. 5 milyon ile 7,5 milyon Türk Lirası arasında konut değeri olanlar yıllık binde 3 oranında, 7,5 milyon ile 10 milyon Türk Lirası arasında konut değeri olanlar binde 6 oranında, 10 milyon üzeri yıllık yüzde 1 oranında değerli konut vergisi vereceklerdir."Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@