Değişen Faizle Vakıfbank 10 Bin TL İhtiyaç Kredisi Hesaplama!

2022 yılının ilk günlerinde ihtiyaç kredisi çekmek isteyen vatandaşlar kamu bankası olan Vakıfbank'ta faizlerin yükseldiğini gördüler. Vakıfbank ihtiyaç kredisi kampanyası aylık faizi yüzde kaç?

Finans 01.01.2022 - 18:12 01.01.2022 - 18:12 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de yeni bir yıla girilse de ekonomik problemler 2022 yılında da devam ediyor. Nakit ihtiyaçları karşısında hareket alanı kalmayan vatandaşlar bankalardan ihtiyaç kredisi kullanmayı tercih erdiyorlardı. 2021 yılının son çeyreğinde özel bankalar tarafından ihtiyaç kredisi faizlerinde yükselişler gündeme bomba gibi büşmüştü. Uzun bir süre vatandaşların kredi ihtiyaçlarına daha makul faizlerle kamu bankaları cevap vermişlerdi. Ancak 2022 yılının başlaması ile Türkiye'de kredi piyasasında da şok bir gelişme yaşandı. 

VAKIFBANK İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZİNİ ARTTIRDI

Vakıfbank, Aralık ayı boyunca aylık yüzde 1,55 ile yüzde 1,65 faiz aralığında müşterilere ihtiyaç kredisi vermişti. Özel bankalarda ihtiyaç kredisi faizleri yüzde 2 - 2,5 aralığına çıkarken bir süre kamu bankaları kredi faizlerini yükseltmemişlerdi. Ancak 2022 yılının başlaması ile beraber bir faiz depremi yaşanmaya başlandı. İhtiyaç kredilerinde yüksek faiz geleneğine kamu bankaları da dahil oldu. Vakıfbank aylık yüzde 1,91 faizle ihtiyaç kreidis vermeye başladı. Böylelikle Vakıfbank müşterileri ihtiyaç kredisi çekmeleri halinde artık daha yüksek maliyetlerle karşılaşacaklar.

3 AY TAKSİT ERTELEMELİ İHTİYAÇ KREDİSİ

Vakıfbank yüksek faiz ile müşterin ihtiyaç kredisi çekme planlarına sekte vursa da olumlu olarak da bir düzenlemeye daha gitti. Müşteriler Vakıfbank'tan ihtiyaç kredisi çekmeleri durumunda kredi taksitlerini ödemeye hemen başlamayabiliyorlar. Bu tamamen müşteri inisiyatifine bırakılırken dileyen müşteriler ihtiyaç kredisi çektikten 3 ay boyunca taksitleri erteleyebiliyorlar. Bu ödemesiz dönem ise toplam vade süresinden düşülüyor. Örneğin 36 ay vadeli bir ihtiyaç kredisi kullanılması halinde Vakıfbank 3 ay taksit erteleme isteyen müşterilerin kredi hesaplamasını 33 ay üzerinden yapıyor. Müşteriler de 33 ay taksit ödeyerek kredi borçlarını kapatabiliyorlar.

10 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ HESAPLAMA VAKIFBANK

vakıfbank 10 bin tl ihtiyaç kredisi hesaplama

Vakıfbank'tan ihtiyça kredisi kullanmak için başvuru yapan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,91 oranında kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 10 Bin TL ihtiyaç kredisi kullanan Vakıfbank müşterileri bankaya her ay 410 TL kredi taksiti ödüyorlar. Müşteriler bu krediyi kullandıklarında toplamda 14.794 TL maliyet ile karşılaşıyorlar. Bu kredi için Vakıfbank'ın açıkladığı yıllık maliyet oranı ise yüzde 31 oldu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@