DEKORASYON

2021 Kış Dekorasyon Trendleri Nelerdir?

2021 kışı koronavirüs salgını etkisinde geçince dekorasyon trendleri de buna göre şekillendi. 2021 kış dekorasyon trendleri nelerdir?

2021 kışı koronavirüs salgını etkisinde geçince dekorasyon trendleri de buna göre şekillendi. 2021 kış dekorasyon trendleri nelerdir?

Koronavirüs salgını hayatın her alanını etkilemeye devam ediyor. İnsanlar artık iç mekanlarda daha çok vakit geçirmeye başladılar. Bu da hem ihtiyaçtan hem de beğeniden dolayı dekorasyon trendlerinde değişime neden oldu. İç Mimar Özlem Algül 2021’in kış dekorasyon trendleri hakkında açıklama yaptı.

DOĞADAN GELEN RENKLERE DÖNÜŞ!

İç mekanlarda değişiklik yapmanın en kolay yolunun renk değiştirmek olduğunu söyleyen Özlem Algül, “Bir çok boya markasının 2021’e özel olarak renk skalasında değişiklik yaptığını görüyoruz. Genelde doğadan gelen renk tonları ön plana çıkmaya başladı. Parlak ve vurucu renkler tercih edilirken bu trend değişerek yerini pastel tonlara bıraktı.” dedi.

ETNİK DESENLİ DUVAR KAĞITLARI

Duvar kağıtlarında da farklılaşma olduğunu söyleyen Özlem Algül, “2021 yılının duvar kağıdı tercihleri arasında etnik desenler ve motifleri görüyoruz. Bunlar oldukça yaygın bir hale gelmeye başladı. Yeni bir trend başladı diyebiliriz.” ifadelerini kullandı.

AYNALARIN BÜYÜSÜ DEVAM EDİYOR

Aynaların mekanlara derinlik etkisi katan özelliğinin yine revaçta olduğunu söyleyen Özlem Algül, “Dekorasyonun tamamlayıcı unsurları olan aynalar yine sık sık kullanılan dekorasyon unsurları arasındaki yerini alıyor. Modern dizayn edilmiş geniş mekanlarda aynaların baskın olduğunu görebiliyoruz.” şeklinde konuştu.

Emlak365.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir