Dekorasyonda 2021 Trendleri: Sade ve Şık!

Pandemi sonrasında insanlar artık evlerinde daha fazla vakit geçirmeye başlarken yaşanan süreç 2021 dekorasyon trendleri için de etkili oldu. Yeni yılda artık evler daha ferah, sade ve şık olacak!

Dekorasyonda 2021 Trendleri: Sade ve Şık!

Koronavirüs salgını nedeni ile insanların tercihleri artık yeni normale göre şekillenmeye devam ederken özellikle de insanların daha fazla zaman geçirmeye başladıkları evleri de bu tercihten etkilendi. 

Artık merkeze yakın küçük daireler yerine, kalabalıktan uzak büyük bahçeli evler rağbet görmeye başlarken insanların evlerin içleri ile de daha fazla ilgilenmeye başladı. Evinde daha fazla zaman geçiren insanlar kalabalık yaşam alanları yerine sade ve ferah yaşam alanlarına yöneldi. 

2021 DEKORASYON TRENDLERİ: MÜMKÜN OLAN EN FAZLA SADELİKLE ŞIKLIK YAKALANACAK! 

Özellikle de hafta sonu sokağa çıkma yasağı gibi uzun süreli evde kalınan süre artarken insanlar artık evlerinde de buna göre dekorasyon yapmaya başladı. Uzaktan eğitim ve home ofis çalışma sitemine geçiş yapılması ile evlerin bir odası okul ve ofise dönüşürken bu da geniş evlere olan ilgiyi arttırdı. 

Vatandaş artık balkonlu, teraslı ya da bahçeli evlerde oturmak isterken evlerin içerisinde de dekorasyonda sadelik öne çıkmaya başladı. Uzun süre evde kalan kişiler kalabalık eşyalardan sıkıldıkları için biblo, tablo, puf, berjer gibi fazla gördükleri dekoratif objeleri kaldırarak daha sade ancak şık tasarımlara yöneldi. 

Bu sene pandeminin olumsuz etkisinden kurtulana kadar evlerde açık renkler, sade tasarımlar, kalabalıktan uzak dekorasyonlar ve pozitif enerji yayan renkler öne çıkacak. Özellikle de evde artan kalabalık yaşam kişiye özel yaşam alanı ihtiyacı ile birleştiği için pencere önü oturma alanı gibi alternatif yöntemler araştırılacak. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)