Taş Duvar Kağıdı ile Televizyon Arkası Dekorasyonunda Fark Yaratın

Televizyon arkasında bulunan duvar dekorasyonunun odanın bütünü ile uyumlu olmasına özen gösterilmesi gerekiyor. Taş duvar kağıtlarından yararlanarak televizyon arkası dekorasyonda fark yaratabilirsiniz.

Taş Duvar Kağıdı ile Televizyon Arkası Dekorasyonunda Fark Yaratın

Her dönem hatta mevsimlere göre bile dekorasyonda farklı ögeler ve farklı dekorasyon ürünleri trend oluyor. Son yıllarda adeta hayatımızın bir parçası haline gelen teknoloji ürünleri, teknolojik aletler de ev dekorasyonunda yerini aldı. Teknoloji ürünleri ile evin genel dekorasyonunun iç içe geçmemesi için bu ürünlerin dekorasyondaki yerine dikkat etmek gerekiyor. Genellikle salon ve oturma odalarında, az da olsa yatak odalarında bulunan televizyonların koyulduğu yerin genel dekorasyon ile uyum içinde olması önemli. Televizyon arkası duvar dekorasyonu için küçük detaylara dikkat ederek fark yaratabilirsiniz.

DUVAR KAĞIDI İLE DEKORASYON FARKI

Taş Duvar Kağıdı ile Televizyon Arkası Dekorasyonunda Fark Yaratın

Son zamanlarda eskisi kadar trend olmasa da duvar kağıtları dekorasyonda hala kullanılıyor. Farklı renk ve desenlerde sunulan duvar kağıtları arasından her dekorasyon stiline uygun olanını bulmak çok kolay. Duvar kağıtlarının kullanımında, duvar kağıdının bulunduğu noktanın evin odak noktası olacağı unutulmamalı. Özellikle şömine, kitaplık ve televizyonların arkasındaki duvarlarda kullanılan duvar kağıtları oldukça popüler.

Taş Duvar Kağıdı ile Televizyon Arkası Dekorasyonunda Fark Yaratın - Resim : 2

Televizyon arkasında kullanılacak duvar kağıdını seçerken az desenli ya da sade çizgilerden oluşan kağıtlar seçilmesinde fayda var. Karmaşık desenli duvar kağıtları televizyon izlerken kalabalık bir görüntüye sebebiyet vererek göz yorabilir. Büyük bir salon ya da oturma odanız varsa siyah, antrasit gibi koyu renkler ile dikkatleri o alana çekebilirsiniz. Küçük odalarda kullanılacak duvar kağıtlarında ise daha geniş ve ferah bir görüntü için açık ve daha sade duvar kağıtları tercih edilebilir.

TAŞ KAPLAMA DUVAR KAĞITLARI

Taş Duvar Kağıdı ile Televizyon Arkası Dekorasyonunda Fark Yaratın - Resim : 3

 

Son zamanlarda duvar kağıtlarında trend taş kaplama görünümlü duvar kağıtları oldu. Özellikle kış ve sonbahar aylarında daha çok tercih ediliyor. Taş duvar kağıtları ile odanıza-salonunuza zarif bir görüntü katabilirsiniz. Ayrıca televizyonun ön planda olmasına da katkı sağlayacaktır.