Demir Cevheri Fiyatları Çakıldı, İnşaat Demiri Fiyatları Ucuzladı! İşte İl İl Kasım Ayı Demir Fiyatları Listesi

Demir cevheri fiyatlarında son derece sert bir düşüş yaşandı. İç piyasada hem dolar kuru hem de demir cevheri fiyatlarında yaşanan düşüş sonrasında inşaat demiri fiyatlarına indirim beklentisi oluştu.

Emlak Haberleri 02.11.2021 - 09:44 02.11.2021 - 09:44 Gülcan Özer

Merkez Bankası tarafından yapılan faiz indirimi hamlesi ile dolar kurunda yaşanan yükseliş sonrasında demir fiyatları zam yağmuruna tutulmuştu. Yaşanan küresel gelişmelere bağlı olarak demir cevheri fiyatları adeta çakılırken yaşanan düşüş ile beraber demir fiyatlarına ilk indirim haberi geldi. 

Singapur piyasasında demir cevheri vadelileri Çin piyasasından gelen sinyallerin yarattığı negatif baskı ile 100 dolar seviyesinin altını test ederken yaşanan sert düşüş sonrasında dolar kurundaki gevşemenin de etkisi ile gözler iç piyasadaki inşaat demiri fiyatları listesine çevrilmişti. 

DEMİR CEVHERİ FİYATLARI DÜŞTÜ! 

Şu anda dünyanın en büyük çelik üreticisi konumunda olan Çin tarafından yıllık üretim hacimlerini kısıtlamaya yönelik çabalarını artırılmasının ardından beklendiği üzere demir cevheri fiyatlarındaki  düşüş hızlandı. Beşinci gününde de düşüş yaşayan demir cevheri 100 dolar seviiyesinin altını gördü. Çin limanlarındaki demir cevheri stokları, yavaşlayan talebin bir işareti olarak, Nisan 2019’dan bu yana en yüksek seviyesine ulaşarak rekor kırdı. 

inşaat demiri fiyatları çakıldı

İNŞAAT DEMİRİ FİYATLARI GÜNCEL SON DURUM NE, İNDİRİM VAR MI, ANKARA, İSTANBUL, İZMİR KAÇ TL, NE KADAR?

Demir cevherinde yaşanan sert düşüş ve dolar kurundaki gevşeme ile beraber inşaat demiri fiyatları da geriledi. Ankara'da inşaat demiri fiyatları düştü. 8'lik inşaat demiri fiyatı 8 bin 650 liraya gerilirken İstanbul'da ise 8'lik inşaat demiri satış fiyatı 8 bin 630 lira ve İzmir piyasasında ise 8 bin 500 TL üzerinden işlem gördü.10'luk ve 12'lik inşaat demiri fiyatları da düştü. 10'luk inşaat demiri satış fiyatı Ankara'da 8 bin 650 TL, İzmir'de 8 bin 460 TL ve İstanbul'da ise 8 bin 570 TL oldu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@