Demir Fiyatları Sıkıştı, 10 Dolar İndirim Yapıldı! Ankara, İstanbul, İzmir Satılık İnşaat Demiri Fiyatları

Çin tarafından yapılan peş peşe hamleler sonrasında inşaat demiri fiyatları sıkıştı. Yaşanan gelişmelerin ardından demir fiyatları düştü...

Demir Fiyatları Sıkıştı, 10 Dolar İndirim Yapıldı! Ankara, İstanbul, İzmir Satılık İnşaat Demiri Fiyatları

İnşaat sektöründe büyük bir kabus haline gelen demir ve çimento fiyatlarında yaşanan fiyat artışı müteahhitlerin grev kararı almasına neden olmuştu. Süreçte çimento fiyatları için yaşanan yükseliş devam ederken demir fiyatları için ise sevindirici haberler geldi.

Çin tarafından alınan yeni tedbir kararları kapsamında uluslararası piyasada demir cevherinin fiyatı gerilemeye devam ederken yaşanan düşüş iç piyasada inşaat demiri satış fiyatları rakamlarına da yansımaya başladı.

27 AĞUSTOS 2021 İNŞAAT DEMİRİ FİYAT LİSTESİ! 8'LİK, 10'LUK VE 12'LİK İNŞAAT DEMİRİ TON FİYATI NE KADAR, KAÇ TL?

Demir cevherinde uluslararası piyasada yaşanan gevşeme iç piyasada da kendisini iyiden iyiye hissettirmeye başladı. Çin tarafından yükselen emtia fiyatlarına yapılan müdahele küresel piyasalarda demir fiyatlarını aşağıya çekerken yaşanan düşüş iç piyasada inşaat demiri satış fiyatlarına da olumlu yansıdı.

İnşaat demirinin satış fiyatı fabrikalarda 660 - 680 dolar aralığında işlem görmeye başlarken bazı fabrikalarda ise demir fiyatlarına 10 dolara varan indirimler yapıldığı belirtiliyor.

inşaat-demiri-fiyat-listesi

Yaşanan fiyat indirimleri sonrasında Ankara'da 8'lik inşaat demiri satış fiyatı 6 bin 750 liraya, 10'luk inşaat demiri satış fiyatı 6 bin 750 liraya ve 12'lik inşaat demiri satış fiyatı ise 6 bin 650 liraya kadar çekildi. İstanbul inşaat demiri fiyatları ise 8'lik inşaat demirinde 6 bin 780 liraya, 10'luk inşaat demirinde 6 bin 740 liraya ve 12'lik inşaat demirinde ise 6 bin 700 lira seviyesine geriledi.