Denizbank, İş Bankası, Halkbank 50 Bin TL İhtiyaç Kredisi Taksit Maliyet Hesaplama Tabloları!

İhtiyaç kredisi çekmek için bankaların kredi maliyetlerini araştıranlar Denizbank'ın, Halkbank'ın ve İş Bankası'nın kredi şartlarını merak ediyorlar. İşte 50 Bin TL ihtiyaç kredisi maliyetleri...

Finans 19.04.2022 - 23:58 19.04.2022 - 23:58 Engin Uzunoğlu

Ekonomik olarak sıkıntıya düşen vatandaşlar kendilerine bir çıkış yolu aramak için çaba göstermeyi sürdürüyorlar. Bu finansal sorunlar için bazı maliyetleri göze alanlar bankalardan ihtiyaç kredisi çekerek biraz olsun rahat bir nefes alabiliyorlar. Peki ihtiyaç kredisi kullanmayı düşünenleri bankalarda hangi koşullar bekliyor? Bankalar hangi şartlarda müşterilerine ihtiyaç kredisi kampanyaları ile nakit destekleri sağlıyorlar? 

BANKALAR HANGİ İMKANLARLA İHTİYAÇ KREDİSİ VERİYORLAR?

Bankaların ihtiyaç kredisi kampanyaları bazı nitelikleri açısından farklı özelliklere sahip olabiliyorlar. İhtiyaç kredisi için kredi maliyetleri açısından bankadan bankaya farklılıklar olabiliyor. Ancak kredilere uygulanabilecek azami vade süreleri bankalar için ortak oluyor. Buna göre ihtiyaç kredileri 50 Bin TL limit sınırına kadar en fazla 36 ay vade ile, 50 Bin TL üzerinde ise en fazla 24 ay vade ile kullandırılıyor. Bu azami vade sürelerinde herhangi bir şekilde istisna uygulanamıyor. 

KREDİ MALİYETLERİ NEDEN FARKLI?

Bankaların kredi maliyetlerinin neden farklı olduğu merak ediliyor. Bankalar kredi olarak kullandırdıkları kaynakları farklı maliyetlerle elde edebiliyorlar. Bir de buna bankaların kendi karları eklenince kredi politikalarına göre maliyet farklılıkları oluşuyor. Bankalar da müşterilerine ihtiyça kredilerini farklı faiz oranları ile kullandırıyorlar. Bu faiz oranlarını belirleme konusunda bankalarda herhangi bir kısıtlama uygulaması yapılmıyor. 

DENİZBANK 50 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

Denzbank'tan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşterilere bankanın aylık yüzde 1,94 oranında kredi faizi uyguladığı bildirildi. 36 ay vadeli 50 Bin TL ihtiyaç kredisi çekmek isteyenler bankaya her ay kredi taksiti olarak 2.066 TL ödeme yapıyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti ise 74.652 TL şeklinde hesaplanıyor.

İŞ BANKASI  50 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

İş Bankası'ndan ihtiyaç kredisi çekmek isteyen müşteriler kredi başvurusu yapmaları halinde aylık yüzde 1,90 oranında kredi faizi ile karşılaşıyorlar. 36 ay vadeli 50 Bin TL ihtiyaç kredisi kullananlar bankaya her ay 2.051 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti ise 74.093 TL oluyor. 

50 bin tl ihtiyaç kredisi maliyet hesaplama

HALKBANK  50 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

Halkbank'tan ihtiyaç kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,71 oranında kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 50 Bin TL ihtiyaç kredisi kullananların aylık taksitleri 1.978 TL, toplam kredi maliyetleri 71.470 TL şeklinde hesaplanıyor.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@