Denizbank'a Kredi ve Kredi Kartı Borcu Olanlara Kötü Haber! Her An Aranabilirsiniz

Denizbank alacaklarını sattı! Denizbank tahsili gecikmiş alacakları için açıklama yaparak 270 milyon TL anaparaya sahip portföyünü sattı. Gelecek Varlık açıklama yaptı!

Denizbank'a Kredi ve Kredi Kartı Borcu Olanlara Kötü Haber! Her An Aranabilirsiniz

Türkiye'nin en büyük özel bankaları arasında yer alan Denizbank yapmış olduğu açıklama ile tahsili gecikmiş alacak satışı için ihaleye çıkılacağı ilan edilmişti. Denizbank tahsili gecikmiş alacak satışı için açmış olduğu ihalenin sonucunu kamuoyuna ilan etti.

Denizbank yapmış olduğu açıklama ile 270 milyon TL anaparaya sahip 2 portföyün ihalesinin tamamlandığını iduyurdu. Söz konusu alacak miktarı ile beraber Varlık Alım Şirketi kurulduğu tarihten bu yana tahsili gecikmiş alacak tutarını 18 milyar TL’ye taşımış oldu.

DENİZBANK TAHSİLİ GECİKMİŞ ALACAK SATIŞI GERÇEKLEŞTİ!

Gelecek Varlık Genel Müdürü Sezin Ünlüdoğan yapmış olduğu açıklamasında "Şirketimizin tahsilat kapasitesine ve müşterilerimizle kurduğumuz yapıcı ilişkilere güvenerek katıldığımız ihale sürecinde 2 portföyün alacak devrini kazandık. Tahsilatını devraldığımız gerçek ve tüzel tüm müşterilerimize ihtiyaçlarına özel çözümler sunacağız" diyerek Denizbank'a takibe düşen borçlulara ödeme kolaylığı sunacaklarını dile getirdi.

DENİZBANK'A KREDİ VE KART BORUCU OLANLAR DİKKAT!

Yapılan satış sonrasında Denizbank'da kredi ve kart borcu olup, bu borç nedeni ile ödemede geriye düşen yani takibe giren kişilere kötü haber geldi. Banka borcu nedeni ile varlık şirketleri alacak tahsilatına başlarken Denizbank'a borcu olan kişilerle iletişime geçecek. Denizbank'dan farklı olarak Gelecek Varlık Genel Müdürü Sezin Ünlüdoğan tarafından yapılan açıklama lie tüm borçlulara ödeme kolaylığı sağlayacaklarını açıkladı. Varlık yönetim şirketleri son dönemde bankaların kurtarıcısı olarak kabul edilirken bankalar bu sayede bilançolarını temizleme imkanı da buluyorlar.

SONRAKİ HABER