Denizin Dibindeki Hazine Arsaları Satılıyor! Yatırım Yapacaklar m2 Fiyat Tablosu

Sakarya'da devlete ait olan ve deniz kıyısına çok yakında konumda bulunan hazine arazileri satılıyor. Taksitle alım seçeneklerinin yer aldığı arsalar için belirlenen fiyat tablosu Emlak365'te.

Emlak Haberleri 22.11.2021 - 17:37 22.11.2021 - 17:37 Mustafa KARAGÖZ

Hazineye ait olan arsaların satışları için son duyurulardan birisi Sakarya için oldu. Milli Emlak'tan yayımlanan duyuru kapsamında deniz kıyısına yakın bölgelerden arsa satışları olacak. 

SAKARYA'DA 100.000 TL'DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA ARSA SATIŞLARI

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü bir ihale duyurusu ile Sakarya'nın Kaynarca bölgesinde yer alan ve Karadeniz'e kıyısı olan alandan arsa satışı yapacağını duyurdu. 180 parsel arsanın satılacağının ilan edildiği duyuruda, satışların toplu ve bazıların parça parça yapılacağını açıkladı. 

Milli Emlak satış listesinin birinci grubunda yer alan 35 parsel arsanın 3 milyon 846 bin TL'ye satılacağını ilan edildi. Bunun dışında 2. grupta yer alan 38 parsel arsa 4 milyon 238 bin TL'ye, 3ç grupta yer alan 9 parsel arsa ise 1 milyon 169 bin TL'ye satılacak. Grup kapsamında satışı yapılacak olan son grupta ise 10 parsel 1 milyon 218 bin TL'ye satılacak. 

100.000 TL'den Satılacak Arsalar

İlan kapsamında listenin geri kalanında yer alan 85 parsel arsa ile 100 bin TL ile 180 bin TL fiyatlarla satılacak. Ancak satışlar ilan edilen rakamlardan değil açıklanan ihale bedelleri üzerinden verilecek tekliflere göre belirlenecek. 

kaynarca arsa

İHALE TARİHİ VE BAŞVURU İŞLEMLERİ

İlan edilen arsa listesine ve satış fiyatlarına milli emlak müdürlüğünün resmi internet üzerinden ulaşılabilir. İsteyenler doğrudan kuruma giderek başvuru detaylarını öğrenebilir ve ihale şartnamesine ulaşabilirler. 

TAKSİTLİ ÖDEME SEÇENEKLERİ MEVCUT

Arsa ihalesi katılıp alma hakkı elde edecek olanlar ödemelerini peşin ödeme ile yapabilecekler. Bunun dışında Kaynarca Milli Emlak Şefliği taksitli ödeme planı da sunacak. Taksitli ödemelerde yüzde 25 oranında peşin ödeme yapılacak. Geri kalan tutar ise yıllık kanuni faiz uygulanarak en fazla iki yılda üçer aylık dilimler halinde 8 eşit taksitlendirme ile kapatılabilecek. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@