Denizli Acıpayam Belediyesi İhaleyle 44 Dükkan Satışı Yapacak

Denizli'ye bağlı Acıpayam Belediye Başkanlığı ihale usulü ile 44 dükkanın satışını yapacağını ilan etti. Fiyatlar 600 bin TL'den başlıyor.

Emlak Haberleri 21.12.2021 - 17:05 21.12.2021 - 17:05 Mustafa Karagöz

Yılın son döneminde kamu kurumlarının ihale duyuruları artmaya başladı. Farklı özelliklerde gayrimenkul sahibi olan kamu kurumları yapmış oldukları planlama kapsamında bu taşınmazların bazılarını satışa çıkarıyorlar. Çoğunluğu kamu konutu olan ancak içerisinde işyeri, arsa, arazi ilanları da bulunuyor. Bu kapsamda yayımlanan son duyuru ise Denizli ili Acıpayam İlçesi belediye başkanlığından geldi. 

ACIPAYAM BELEDİYESİNDEN SATILIK 44 DÜKKAN

Denizli ili Acıpayam Belediye Başkanlığı yayımladığı duyurusunda kendisine ait toplam 44 adet dükkanı aşağıda tabloda yer alan özellikler kapsamında satacak. Belediye Başkanlığı, Aşağı Mahalllesinde yer alan dükkanların net büyüklüklerinin 30 m2 brüt büyüklüklerinin ise 150 m2 olduğunu duyurdu. A B ve C Blokta işyeri satışı yapacak olan belediye başkanlığı dükkanın konumuna göre fiyat belirledi.

İşyerlerinin birçoğu 600 bin TL muhammen bedel ile ihaleye çıkatılacak olup arasında 750 bin TL değer belirlenen dükkanlarda yer alıyor. İhale süreci hakkında da bilgi veren kurum ihale işlemlerinin 13 Ocak 2022 tarihinde düzenleneceğini bildirdi. İhalenin hangi koşulda nerede yapılacağı hakkında ise "Acıpayam Belediyesine ait 44 adet İşyeri 2886 Sayılı Devlet ihale kanununun 45. Maddesine göre açık teklif suretiyle satış ihalesi yukarıda belirtilen gün ve saatte Belediye Encümen huzurunda yapılacaktır." açıklaması geldi.

acpayam 1acıpayam 2

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Belediye Başkanlığı ihaleye katılacak olan vatandaşların başvurudan önce Belediye Emlak ve İstimlak Müdürlüğüne gelmeleri gerektiğini açıkladı. Burada ihale şartnamesi alacak olan istekliler daha sonra "Geçici teminat yatırdıklarına dair makbuz ile Kimlik Fotokopisi ve İkametgah belgesi" başvurularını tamamlayacaklar. Detaylı bilgi belediyenin web sayfası üzerinden duyurular ihaleler sayfasından öğrenilebilecek. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@