Denizli Emecik Kanyonu Doğa Tutkunlarının Uğrak Noktası Oldu

Hava sıcaklıklarının artması ise Denizli Çameli'de bulunan Emecik Kanyonu, doğa tutkunları için vazgeçilmek noktalardan oldu. Emecik Kanyonu'na nasıl gidilir? Haberimizde.

Gezi / Seyahat Rehberi 09.05.2022 - 17:54 09.05.2022 - 17:54 Gülşah Konuk Akın

Denizli'nin Çameli ilçesinde bulunan ve yaklaşık 14 kilometre uzunluğunda olan Emecik Kanyonu'nda ağaçlar, dağların içinden çıkan buz gibi berrak sular kuş sesleri, kızılçam, kızılağaç, sarmaşık, eğrelti otu başta olmak çok çeşitli bitki türleri karşılıyor ziyaretçileri.

Kanyonda domuz, yaban keçisi, tilki, porsuk, sincap, kartal, güvercin, keklik gibi yabani hayvanlar da bulunuyor. Kanyonda bulunan yürüyüş yolu hemen hemen 6 metreye kadar ulaşıyor. Trekking yaparak farklı bir eğlence arayanlar için de vadide 3 saat boyunca trekking keyfi yaşanabiliyor. Görkemli şelaleleri de görülmesi gerek bir doğa harikası haline getiriyor kanyonu. Zeminde bulunan tatlı su kayalıklarından yengeç ve çay balıkları bulunuyor. Emecik Kanyonu'nda bulunan ve yüksekliği 16 metre olan şelale ziyaretçilerin en çok ilgisini çeken yerlerden biri. 

emecik-kanyon

Kanyonda yapılacak yürüyüş esnasında birbirinden güzel şelaleler görülüyor. Kayalardan tırmanarak kanyonun sonuna gelindiğini 10 metre yüksekliktek dökülen şelale ziyaretçileri adeta büyülüyor. Yerli ve yabancı turistler için Emecik Kanyonu'nun uğrak bir yer haline gelmesi bekleniyor. 

EMECİK KANYONU'NUN KEŞFEDİLME HİKAYESİ

Denizli'nin Çameli ilçesinde bulunan Emecik Kanyonu, 2015 yılında bir çobanın koyunlarının bu bölgeye kaçması ile tamamen rastlantısal olarak bulundu. Kanyonun doğa turizmine kazandırılması için proje çalışmaları başladı. Tabiat Varlıkları Kurulu, projeyi onayladı. 

Çameli Kaymakamı Kerem Yenigün, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile Emecik Kanyonu'nun güvenli ve konforlu olarak ziyaretçileri açılması için proje ihalesinin tamamlandığını ve onaylandığını duyurdu. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@