Denizli Merkezefendi Belediyesi Hangi Parti, Belediye Başkanı Hangi Partiden?

Denizli Sağlık Parkı açılmadan büyük yankı uyandırdı. Parkta yer alan sağlık çalışanları heykelleri büyük tartışma konusu yaratırken parktaki heykellerin kaldırılması istendi.

Gündem 22.10.2021 - 12:05 22.10.2021 - 12:05 Gülcan Özer

Daha önce Diyarbakır'da yapılan çevre düzenlemesi ile yapılan heykeller büyük tartışma yaratmış Diyarbakır ile özdeşleşen karpuz içerisine yerleştirilen bebek figürü beğenilmemiş ve kaldırılmıştı. Benzer bir çevre düzenlemesi tartışması da bu sefer Denizli'de yaşandı. Denizli Merkezefendi Belediyesi tarafından sağlık çalışanları için yapılan park heykeller nedeni ile tartışmalara neden oldu. 

Heykellerin özellikle de yüzleri eleştiri konusu olurken Koronavirüs salgını döneminde en ön safhalarda çarpışan sağlık çalışanlarına teşekkür için yapılan tematik park farklı bir yöne evrildi. Heykellerin estetik ve mimari yapıları tartışma konusu olurken parktan bu heykellerin kaldırılması talep edildi. 

DENİZLİ MERKEZEFENDİ BELEDİYE BAŞKANI KİM, DENİZLİ BELEDİYESİ HANGİ PARTİDEN?

Parkın tartışma konusu olmasının ardından Merkezefendi Belediyesi de merak konusu oldu. Türkiye'nin kadın belediye başkanları arasında yer alan Şeniz Doğan, Denizli Merkezefendi Belediye Başkanı olarak görev yaparken 31 Mart 2019 seçimlerinde en çok oyu alarak belediye başkanı olarak göreve gelmişti. Şeniz Doğan seçimlere CVP adayı olarak katılmıştı. 

denizli-sağlık-parkı-6

DENİZLİ TEMATİK SAĞLIK PARKI NEREDE?

Toplam 9 bin 600 metrekarelik dev bir alana kurulan tematik park Bahçelievler Mahallesi Gülistan Caddesi üzerinde yer alıyor. 

denizli-sağlık-parkı-5

Parkta yer alan heykellerin özellikleri de yüzleri eleştiri konusu oldu. 

denizli-sağlık-parkı-4

AK Parti meclis üyeleri heykellerin park açılmadan önce kaldırılmasını talep etti. 

denizli-sağlık-parkı-3

Sağlık çalışanlarına teşekkür için yapılan park hakkında açıklamada bulunan Merkezefendi Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Coşkun ise kötü niyet aranmaması gerektiğini vurguladı. 

denizli-sağlık-parkı-1

denizli-sağlık-parkı-2

Diyarbakır'da kaldırılan heykellerin ardından Denizli'de ki heykellerin akıbeti de merak konusu oldu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@