Denizli'de hasar gören konutların sayısı ortaya çıktı! Bütün evlerde hasar tespiti yapılacak!

Denizli’de dün meydana gelen deprem sonrasında vatandaşlar gün boyunca evlerine giremedi. Denizli’ye ziyarette bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, hasar gören konutların sayısını açıkladı.

EMLAK HABERLERİ 09.08.2019 - 11:36 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

Denizli’de dün meydana gelen deprem sonrasında vatandaşlar gün boyunca evlerine giremedi. Denizli’ye ziyarette bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, hasar gören konutların sayısını açıkladı.

Denizli'de dün meydana gelen 6.0 büyüklüğündeki depremle ilgili  olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, incelemelerde bulundu. Soylu Denizli’de meydana gelen bölgede incelemelerini gerçekleştirdikten sonra hasar gören konut sayısını açıkladı.HASARLI EVLER TESPİT EDİLDİDepremin meydana gelmesinin ardından deprem bölgesine çevre kentlerden AFAD, Türk Kızılayı ve çeşitli sivil toplum örgütlerinin sevk edildiğini bildiren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Kerpiç evlerde ciddi hasarla söz konusu. Bundan önceki Acıpayam depreminde de aynıydı. Bölgede 330 aşkın yapıdaki hasar tespiti yapıldı evlerin 52’sinde ağır hasar var. Çardak’da da yaklaşık 60 ev ve yapıda tespitte bulunuldu bunlarında 7’sinde ağır hasar tespit edildi.” İfadelerini kullandı.VATANDAŞLAR TALEP ETMESE DE HASAR TESPİTİ YAPILACAKAyrıca İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bölgede bulunan bütün evlerde hasar tespiti yapılacağını belirterek,  “Vatandaşlarımız talep etse de etmese de buradaki bütün evlerde hasar tespiti yapılacak. Bölgedeki bütün hasar tespitlerini yapacaklar yarın akşama kadar.” dedi.HASARLI KONUTLAR YIKILACAKŞu ana kadar 83 civarında 3-4 bandından (şiddetinde) artcı meydana geldiğini aktaran Soylu, “Özellikle bu gece vatandaşların dikkatli olmaları konusunda uyarıyoruz, evlere bu akşam girmeyelim. Özellikle hasar olan evlerde. Hasarlı binaların yıkılması bizim için kaçınılmaz. Çünkü maliyeti de dramı da taşıyamayız. Bu konuda hemen hemen her noktada kararlılığı ortaya koyuyoruz. Nerede olursa olsun tamir edilebilecekler, güçlendirilecekler var. Ama risk alınmayacaklar bu konuda da kararlılığımız kesindir.” Diyerek vatandaşlara uyarıda bulundu.Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@