Deprem Bölgesinde Acil Kira Yardımı ve Hasarlı Bina Belediye Yıkım Parası Yardımı Olarak 41 Bin Lira Ödenecek!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum deprem bölgesinde yaraların sarılması için çalışmalara tüm hızı ile devam ederken depremzedelere yapılacak olan yardım ve destekler hakkında yeni açıklama geldi! Türkiye Elazığ'da Cuma günü yaşanan depremin yaralarını sarmaya devam ederken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu depremzedelere yapılacak yardımları açıkladı.

KENTSEL DÖNÜŞÜM 27.01.2020 - 11:23 15.07.2021 - 00:10 Emlak 365

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum deprem bölgesinde yaraların sarılması için çalışmalara tüm hızı ile devam ederken depremzedelere yapılacak olan yardım ve destekler hakkında yeni açıklama geldi!

Türkiye Elazığ'da Cuma günü yaşanan depremin yaralarını sarmaya devam ederken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu depremzedelere yapılacak yardımları açıkladı. DEPREMZEDELER İÇİN 2 MİLYON 500 BİN KİŞİ SMS YOLLADI Türkiye'nin deprem yaralarını sarmak için tek yürek olduğunu belirten Bakan Soylu "Bizim vatandaşlardan talebimiz şu, 34 okulumuz açık. Spor salonlarımız açık. Gençlik merkezlerimiz açık. Bir şey daha yaptık. Özellikle lavabo ve tuvalet ihtiyaçları için 50'ye yakın kıraathanenin açık kalmasını temin ettik.Şehir hastanesinin şantiyesi vardı. 500 kişilik bir barınmayı orada gerçekleştireceğiz. İl özel idaremize ait arazide yaklaşık 1000 ailenin barınabileceği bir alanı yaklaşık 15 gün içinde inşallah, konteynerlerimiz hazır hemen buraya sevkini başlatıyoruz bir konteyner kent oluşturacağız.2 milyon 500 bine yakın vatandaşımız SMS ile bir gönül birlikteliğine girdi. Son teşekkürüm Diyarbakır annelerine atkı bere örerek buradaki depremzede çocuklara ve ailelere gönderiyorlar." dedi. DEPREMZEDELERE DEVLET 41 BİN LİRA PARA YARDIMI YAPACAK! Bakan Soylu depremde hasar gören ev sahiplerine devletin yardımlarına devam edeceğini açıklayarak "2 bin ağır hasarlı bina tespit edildi. 24 milyon TL toplam destek bölgeye gönderildi. Ağır hasarlı evlerde oturan vatandaşlar güvenlik kuvvetleri eşliğinde evlerine girip en önemli eşyalarını alacaklar.Bu vatandaşlara toplam 41 bin lira yardımda bulunacağız. Eşyalarını alabilen vatandaşlara ise yaklaşık 11 bin lira kira yardımı gerçekleştireceğiz. Orta hasarlı evlerde oturanlara ise 5 bin lira destek ve 27 bin lira güçlendirme kredisi verilecek.Köyde evi yıkılanlara 11 bin lira acil yardım ve 5 bin lira da eşya yardımı için bir destek ortaya koyacağız. Bahsettiğimiz yardımlardan Kale ilçesi de yararlanacak orada da ciddi yıkımlar söz konusu" dedi. Emlak365.com 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@