Derimod Miras Davası: Çok Sayıda Değerli Gayrimenkulün Hileli Satıldığı İddiası İle Tapu Devri İptal Edildi

Türkiye'nin en büyük perakende giyim markaları arasında yer alan Derimod'un sahiplerinden Hasan Yelmen'in vefatından önce el değiştiren çok sayıda gayrimenkul ve şirket hissesi aile içerisinde iddialara göre miras savaşı başlattı! Beş sene önce 91 yaşında vefat eden Hasan Yelmen Türkiye'nin en önemli markalarından birinin yaratıcısı olarak geriye çok büyük bir miras bıraktı.

Emlak Magazin 05.11.2019 - 23:00 15.07.2021 - 00:12 Serhat Karaman

Türkiye'nin en büyük perakende giyim markaları arasında yer alan Derimod'un sahiplerinden Hasan Yelmen'in vefatından önce el değiştiren çok sayıda gayrimenkul ve şirket hissesi aile içerisinde iddialara göre miras savaşı başlattı!

Beş sene önce 91 yaşında vefat eden Hasan Yelmen Türkiye'nin en önemli markalarından birinin yaratıcısı olarak geriye çok büyük bir miras bıraktı. Yelmen'in çocuğu olmadığı için miras yeğenleri arasında paylaştırıldı. Ancak, mahkeme tarafından belirlenen 5 yasal mirasçı arasında anlaşmazlık yaşandı. 17 Milyon Liralık Tapu İçin İptal Davası Açtı! Hasan Yelmen'in yasal mirasçıları olarak Derimod Ayakkabı’nın sahibi Ümit Zaim, oğlu Mehmet Ali Zaim, ablası Zerrin Zaim, kuzenleri Ayşe Canan Beşkurt ve Ahmet Sinan Beşkurt açıklandı. Yelmen'in mirası yasal mirasçılar arasında 12 paya bölündü. Ancak Ayşe Canan Beşkurt, amcasına ait gayrimenkuller ve şirket hisselerinin hileli bir biçimde kuzenlerine geçirildiği iddiası ile dava açtı. Toplam değerinin 17 milyon lirayı bulduğu iddia edilen köşk, daire ve arsalara ait tapular için Beşkurt iptal kararı verilmesini ve kendi payına düşen hisselerin, adına kaydedilmesi talebi ile dava açarak karşı hamlede bulundu. Karşı davalarla devam eden süreçte Bakırköy 7. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde görülen davanın bir sonraki duruşması 25 Aralık 2019 tarihinde gerçekleştirilecek. Emlak365.com 


Gelişmelerden Haberdar Olun

@