Dev ihale ilanı! Belediyeden tam 1293 imarlı imarsız arsa arazi satışı yapılacak

Konya Cihanbeyli Belediye Başkanlığı i 26-27-30 ve 31 Mayıs 2022 tarihlerinde düzenlenecek ihaleler ile 1293 gayrimenkulün satışını yapacak. Belediyenin listesi arsa ve arazilerden oluşuyor.

Emlak Haberleri 12.05.2022 - 17:27 12.05.2022 - 17:28 Mustafa Karagöz

Emlak365.com -  Cihanbeyli Belediye Başkanlığı ihale kılavuzunda tam 1293 adet gayrimenkulün satışı için ayrı ayrı ihale düzenleneceğini duyurdu. 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 45. maddesi gereğince açık artırma ile satılacak olan gayrimenkul ilanlarında imarlı arsa satışı ile imarsız arazi, tarla ve vb cinste gayrimenkul satışı olacak. İhale işlemleri her bir gayrimenkul için ayrı ayrı düzenleyecek. 26 Mayıs tarihinde başlayacak ihale işlemleri 31 Mayıs tarihine kadar her gün devam edecek. Bu tarihe kadar olan süreçte vatandaşlar başvurularını belediye başkanlığına yapacaklar. 

KONYA CİHANBEYLİ'DE 1293 GAYRİMENKUL SATIŞ İLANI

Duyuru kapsamında arsa arazi satışları; " TAŞPINAR - AYDINLIK, TAŞPINAR - ESENTEPE, TAŞPINAR - KAVAKLI, TAŞPINAR - TAŞPINAR, TAŞPINAR - YENİYAYLA, KANDİL, HODOĞLU, KARABAĞ, KORKMAZLAR, BEYLİOVA, ZAFERİYE, TURANLAR, KIRKIŞLA, AĞABEYLİ, GÜNYÜZÜ, KELHASAN, YAPALI, GÖLYAZI DEMİR, GÖLYAZI - ERENLER, GÖLYAZI - MAŞAT, GÖLYAZI - YENİ, GÖLYAZI DEMİR" mahallerinde olacak. 

Aşağıda bşir kısmını paylaştığımız tabloda ayrıca gayrimenkuller için ada parsel numaraları bildirildi. İstekliler il ilçe mahalle ada parsel numaralarından sorgulama yapabilirler. 

Gayrimenkuller için belirlenen fiyatlar ise çok farklı seviyelerde yer alıyor. Çok ucuza veya çok pahalıya satışa çıkan arsaların dışında büyük veya küçük m2'li arazilerde bulunuyor. Vatandaşlar tabloları belediye başkanlığının listesinden ulaşabilir ve fiyat m2 kontrolü yapabilirler. 

FİYATLARI İNCELEMEK İSTEYENLER

Söz konusu arsa ve araziler için fiyatları incelemek isteyenler başvurularını yapmadan önce aşağıda bir kısmını paylaştığımız tabloları inceleyebilirler. Tabloların tamamına kurumdan alınacak ihale şartnamesinden belediye başkanlığının web sitesinden yada basın ilan kurumundan görülebilir. 

cihanbeyli 1293 adet gayrimenkulk

Yukarıda yer alan tablo sadece 32 adet gayrimenkulün satışına dair detayları göstermekte. Tüm listede 1293 gayrimenkulün tamamı bulunuyor. 

TAKSİTLİ SATIŞ İMKANI YADA PEŞİN ALIMLARDA İNDİRİM FIRSATI

Belediye başkanlığı gayrimenkullerin satış sürecinde vatandaşlara sağlanan indirim ve taksit olanaklarına ilişkin de detayları aktardı. KIlavuzda yer verilen açıklamada "Taşınmazlar peşin bedelle veya %25'i peşin , kalan kısım 3'er aylık dönemlerde 4 eşit taksitler halinde  ödenecektir. Peşin satışlar haricindeki satışlara aylık kanuni yasal faiz uygulanacaktır. satış bedelinin peşin olarak ödenmesi halinde satış bedeline  % 20 (yüzde yirmi) indirim uygulanır." bilgileri paylaşıldı. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@