Dev Projeye Rekor Başvuru Geldi, Emlak Konut Havaalanı Projesi Tarihi Belli Oldu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamanın ardından büyük bir hızla şekillenmeye devam eden Emlak Konut - THY konut projesi için rekor başvuru geldiği açıklandı.

İstanbul Konut Projeleri 30.05.2018 - 13:58 15.07.2021 - 00:21 Serhat Karaman

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamanın ardından büyük bir hızla şekillenmeye devam eden Emlak Konut - THY konut projesi için rekor başvuru geldiği açıklandı. 

12 Bin Kişi Alım İçin Talepte Bulundu İlk etapta 15 bin adet konutun satışa sunulacağı duyurulan projede alım için gelen başvuru sayısı 12 bine ulaştı. Proje kapsamında üretilecek olan konutların bir bölümü Türk Hava Yolu personelleri için ayrılacak. Kalan konutların satışı ise Emlak Konut tarafından yapılacak ve bu konut satışlarından elde edilen gelir Emlak Konut ile Türk Hava Yolları arasında paylaştırılacak.Emlak Konut Havalimanı Projesi Ne Zaman Başlanacak?Emlak Konut tarafından üretilecek olan konut projesinin temel atma töreninin 29 Ekim tarihinde yapılacağı duyuruldu. Yani projenin startı İstanbul 3. Havalimanı açılış töreni ile eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek. Üretilecek olan konutlarla Emlak Konut havaalanı mahallesi oluşturacak ve buraya modern bir yaşam alanı inşa edecek. Projenin 16 ay içerisinde tamamlanarak hak sahiplerine konut teslimatlarının gerçekleştirilmesi planlanıyor.THY Konut Projesi Nerede Olacak?Türk Hava Yolu çalışanlarını da büyük bir sevince boğan proje Emlak Konut mülkiyetinde olan Arnavutköy'de ki arsa üzerinde gerçekleştirilecek. Aynı zamanda Kanal İstanbul projesi ile de komşu olan arsa Arnavutköy Dursunköy Mahallesi sınırları içerisinde yer alıyor.Arsanın mülkiyetini Ülker şirketler grubundan satın alan Emlak Konut dün gerçekleştirmiş olduğu tören ile bu mülkiyet hakkının yarısını Türk Hava Yolları şirketine satmıştı. THY binasında düzenlenen imza töreni ile aynı zamanda yeni konut projesi hakkında da kamuoyuna açıklamalarda bulunulmuştu. Projede 1 milyon 800 bin metrekarelik arsayı terk etmek sureti ile millet parkı inşa edeceklerini belirten Emlak Konut Genel Müdürü Murat Kurum bu projenin asla bir rant projesi olmadığını vurguladı. Kaynak: emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@