DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan'dan Seçime Hazırız Açıklaması

Partisinin Sakarya Adapazarı'nda düzenlenen iftar programına katılan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, seçim hazırlıklarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Gündem 29.04.2022 - 09:53 29.04.2022 - 09:53 Gülşah Konuk Akın

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisi tarafından Sakarya İl Başkanlığı'nın Adapazarı'nda düzenlediği iftara katıldı. Babacan, Sakaryaspor'u tebrik ederek başladığı konuşmasında seçimlere ilişkin de açıklamalar yaptı. bu pazar seçim olsa DEVA Partisi'nin hazır olduğunu söyleyen Babacan, çözümler ile iktidara yürüdüklerini, vatandaşlara çözümün adresini tek tek anlattıklarını dile getirdi.

DEVA Partisi'nin her alanda hazırladığı çözümler ile oy pusulasında yer alacağını söyleyen Babacan: "Seçimlerden sonra kurulacak hükümetin neler yapacağının çok detaylı hazırlığını yapıyoruz. Bu hazırlıklara Eylem Planı adını veriyoruz. İki hafta evvel Bursa’da yerel yönetimler ve şehircilik alanında eylem planımızı açıkladık." dedi. Vatandaşın güvenli konutlarda yaşamasını memleket meselesi yaptıklarını söyledi ve kentsel dönüşüm yerine kentsel yenilenme ifadesi kullandıklarını, 1999 depreminden etkilenen illere öncelik verileceğini söyledi.

alibabacan-1

Kentsel yenilenmenin finansman işi olduğunu söyleyen Ali Babacan, saçma sapan işler yaptığını iddia ettiği Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın bu işlerden sorumlu tutulmayacağını, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın bu konulara öncelik vermesini söyleyeceklerini ifade etti. Devletin gözünün milletin kulağında olacağını söyleyerek dar gelirli olan vatandaşlara kentsel yenilenme projeleri il finansman desteği sağlanacağını, geri ödenecek kredinin vadesini uzatacaklarını, faiz ve ödeme oranları ile vatandaşa kolaylık sağlayacaklarını söyledi.

ali-babacan

Ali Babacan, 27 Nisan 2022 tarihinde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Demokrasi ve Atılım Partisi'nin önümüzdeki seçimlere kendi adıyla, kendi şanıyla, kendi logosuyla girme kararını almıştır diyerek ülke ve demokrasi için hayırlı olmasını dilemişti.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@