Devlet Bahçeli: Bayramda Ülkelerine Giden Suriyeliler Dönmesin!

Mecliste düzenlenen MHP Grup Toplantısında konuşma yapan Devlet Bahçeli son dönemde yoğun tartışmalara neden olan Suriyeli mülteci sorunları hakkında önemli açıklamalar yaptı.

Gündem 19.04.2022 - 12:00 19.04.2022 - 12:00 Gülcan Özer

MHP Grup Toplantısında kürsüye çıkan Genel Başkan Devlet Bahçeli çok konuşulacak açıklamalara imza attı. Bahçeli son dönemde gündemden düşmeyen mülteciler konusunda son derece sert mesajlar verirken yine yükselen enflasyon rakamları hakkında da eleştirileri yanıtladı. 

Mültecilerin yaşadıkları sorunların görmezden gelinemeyeceğini ve "insanım" diyen herkesin ortak meselesi olduğunu belirten Devlet Bahçeli, Türkiye'nin mülteci krizinde Demografik istikbalini de düşünmek zorunda olduğunu söyledi. En son Bağcılar'da yaşanan ve Suriyeli olduğu açıklanan bir kişinin yapmış olduğu taşkınlığı da eleştiren Devlet Bahçeli asayişi bozan kişilerin istisnasız sınır dışı edilmesi gerektiğini söyledi. 

SURİYE'YE BAYRAM ZİYARETİNE GİDEN KİŞİLER SINIR DIŞI EDİLECEK Mİ?

Konuşmasında yükselen enflasyon rakamları ile başlayan ve "enflasyon canavarının başı ezilecek" mesajı veren Devlet Bahçeli Suriyeli sığınmacılar konusunda ise son derece sert açıklamalarda bulundu. Bağcılar'da yaşanan olayı meclis kürsüsüne taşıyan Devlet Bahçeli geçici koruma statüsünde bulunan ve asayişi bozan herkesin istisnasız bir şekilde sınır dışı edilmesi gerektiğini söyledi. 

Devlet bahçeli yaptığı konuşmasında "Suriyeli sığınmacıları sabahtan akşama kadar ülkelerine göndermek doğru ve mümkün değildir. Fakat Suriyeli sığınmacıların ülkelerinden ayrılış ve kopuşlarına neden olan ağır şartlar ortadan kalkar kalkmaz güvenli şekilde geldikleri gibi uğurlamak da bizim asli görevimizdir. Bayram günü ülkelerine giden Suriyeli sığınmacıların geri dönmelerine de hiç gerek yoktur" diyerek her bayram tartışma konusu olan sınırdaki geçişleri de eleştirdi. Yapılan açıklama ile bu sene bayramdan önce böyle bir karar alınıp alınmayacağı merak konusu oldu. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@