Devlet Bahçeli Ve Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Erken Seçim Açıklamaları Geldi

Türkiye'de seçim tartışmaları erken başladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bugün erken seçim açıklaması yaparken MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bu açıklamaya jet hızıyla yanıt verdi.

Gündem 30.03.2021 - 12:15 30.03.2021 - 12:15 Serhat Karaman
Türkiye'de seçimler normal takviminde yapılırsa Milletvekilliği Seçimleri ile Cumhurbaşkanlığı Seçimi 2023 yılının Haziran ayında yapılacak. Buna rağmen muhalefetin erken seçim talepleri her geçen gün artarak devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yaşanan ekonomik gelişmeleri öne süren İYİ Parti yöneticileri Cumhurbaşkanı Erdoğan'a erken seçim çağrısı yapmıştılar. Bugün ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından erken seçim açıklaması geldi.

KILIÇDAROĞLU SONBAHARDA ERKEN SEÇİM BEKLİYOR

CHP'nin MKYK toplantısında konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, “Anadolu'yu adım adım gezmeye devam edeceğiz. Vatandaşlarla sıcak diyaloglar kurmak zorundayız. Halka gidip hem ülkemizin durumunu hem de kendimizi anlatacağız. Sonbaharda baskın bir erken seçim ile karşılaşabiliriz. Erken seçim olacak gibi görünüyor. CHP olarak buna hazırlıklı olup ülke yönetimini devralacağız.” dedi.

DEVLET BAHÇELİ ERKEN SEÇİM AÇIKLAMASI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kemal Kılıçdaroğlu'nun sonbaharda erken seçim beklediği açıklamalarına bugün TBMM'de düzenlenen MHP Grup Toplantısında yaptığı konuşma ile yanıt verdi. Türkiye'nin bir seçim iklimine girmediğini ve seçimlerin her zaman olduğu gibi yine zamanında yapılacağını söyleyen Devlet Bahçeli, “Sonbaharda seçim olur diyenleri ibretle takip ediyoruz. Onlar rüyalarında darı ambarı düşlüyorlar. Rüya görmeye ve düşten düşe gezmeye devam etsinler. Kemal Kılıçdaroğlu ile İP'e dolanmış yoldaşları hiç boşuna heveslenmesinler. Boş yere umutlanıp hayallere dalmasınlar. Türkiye için bir erken seçim gerekliliği yoktur. Milli bir hükümet görevinin başındadır ve milli bir şuurla ülkeyi yönetmektedir. Seçimler zamanında yapılacaktır.” ifadelerini kullandı.

MİLLET ZİLLETİ KAÇTIKLARI YERE KADAR KOVALAYACAK

Seçim beklentisinin temelli bir beklenti olmadığını söyleyen Devlet Bahçeli, “Canları sıkıldıkça şu zaman seçim olur, bu zaman seçim olur diyerek kendilerine yeni bir eğlence tarzı bulmuşlar. Zamanında yapılacak seçimlerle bu millet ufkunu karartan zilleti önüne kattığı gibi kaçtıkları yere kadar kovalayacaktır. Türkiye'nin siyasi hırslarla, gayrimilli politikalarla, milletin bağrından çıkmayan siyasetçilerle kaybedecek vakti yoktur. Erken seçim isteyenlerin bu isteklerine cevap 2023'te sandıkta bizzat millet tarafından verilecektir.” şeklinde konuştu.

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@