Devlet Bankaları Toprak Ağası Oldu Arsa Fiyatları Dibe Vurdu! Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank Satılık Gayrimenkuller

Devlet bankalarından satılık gayrimenkuller yayımlandı! İcradan satılık arsa, tarla, bahçe ilanları düşük fiyatları ile dikkat çekerken metrekare fiyatına arsa alma fırsatı sunuldu.

Emlak Haberleri 26.01.2022 - 11:50 26.01.2022 - 11:54 Gülcan Özer

Kamu bankalarının ellerindeki taşınmazların sayısı her geçen gün artmaya devam ederken özellikle de bankaların ellerindeki arsa, tarla, bağ ve bahçe sayısı rekor oranda arttı. Ellerindeki taşınmazların sayısı her geçen gün artan kamu bankaları bu gayrimenkulleri elden çıkarmak için satış fiyatlarına büyük indirim yaptı. 

Son dönemde ekonomide yaşanan dalgalanma nedeni ile bankaların takipteki kredi alacakları miktarı rekor seviyelere ulaşırken bu da bankaların gayrimenkul miktarını arttırdı. Özellikle de kamu bankaları bu alanda öne çıkarken devlet bankalarından satılık gayrimenkuller ilanlarında yaşanan artışta bu veriyi destekledi. Bankalar kredi borcu nedeni ile koydukları taşınmazları düşük fiyatlarla satışa sundu. 

ZİRAAT BANKASI SATILIK GAYRİMENKULLER OCAK 2022 İLANLARI 

Türkiye'nin en büyük bankası olan Ziraat Bankası satışa sunduğu taşınmaz miktarı ile bu alanda da öne çıktı. Bankanın satışa sunduğu icradan satılık arsa ilanları rekor seviyede artış gösterirken elindeki stoku temizlemek isteyen banka satış fiyatlarına büyük indirimler yaptı. 

ziraat bankası satılık gayrimenkuller

ziraat arsa ilanları

Ziraat Bankası tarafından satışa sunulan taşınmazlar arasında Konya'nın Bademli Mahallesinde yer alan 315 m2 büyüklüğündeki bahçe için satış fiyatı 5 bin TL oldu. Kayseri'de arsa yatırımı yapmak isteyenler için ise 10 bin 425 m2 büyüklüğe sahip olan arsanın 1/2 hissesi sadece 21 bin TL fiyatla satışa sunuldu. Bankadan satılık tarla almak isteyenler için ise en düşük satış fiyatı 3 bin liradan başlıyor. 

halkbank satılık gayrminekkuler 26 ocka

HALKBANK SATILIK GAYRİMENKULLER: OCAK 2022 ARSA VE TARLA SATIŞ İLANLARI 

Bir diğer devlet bankası olan Halkbank satılık tarla ve arsa ilanları için beklenen güncellemeyi yaptı. Banka tarafından satışa sunulan en düşük arsa fiyatı Ağrı Merkez 'de yer alan satılık arsa için belirlenen 32 bin 400 TL olurken Bitlis Merkez'de yer alan 482 M2 büyüklüğe sahip arsa için talep edilen satış fiyatı ise 46 bin 800 TL oldu. 

vakıfbank satılık tarla ilanları 26 ocak

VAKIFBANK SATILIK GAYRİMENKULLER: BANKADAN, İCRADAN SATILIK ARSA, TARLA FİYATLARI KAÇ TL?

İcradan satılık arsa ve tarla almak isteyen kişilerin en çok tercih ettikleri bankalar arasında yer alan Vakıfbank tarafından belirlenen satış fiyatları 17 bin liradan başlarken Vakıfbank satılık tarla fiyatları 17 bin TL, arsa fiyatları ise 21 bin liradan başlıyor...

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@