Devlet Bankalarından Kredi Fırtınası! 0.33, 0.37, 0.41 Aylık Kredi Faiz Desteği Verilecek Faizler 0.97'nin Altına Düştü

Bankaların kredi planlaması kapsamında birçok üründe faiz oranları değişti. Uygun faizlerle kredi kullanmak isteyenler için tüm kamu bankalarının ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi faizlerini hesapladık.

Finans 26.11.2021 - 09:05 26.11.2021 - 09:05 Mustafa KARAGÖZ

Politika faiz oranlarında yapılan değişmelerin ardından bankaların kredi ürünlerinde değişmeler oldu. Çoğu banka kredi faiz oranını yukarı yönlü güncellerken kamu bankalarında başta konut kredisi olmak üzere faiz oranları düştü. Haftasonu öncesinde ilan edilen kampanyalı kampanyasız konut kredisi, ihtiyaç kredisi ve taşıt kredisi faizleri haberimizde. 

KAMU BANKALARININ KONUT KREDİSİNDE FAİZ İNDİRİMİ FIRTINASI

Kamu bankalarının konut kredisi kampanyaları yalnızca standart kredi paketlerinde olmayacak. Bankalar farklı kredi ürünlerinde farklı dstekler sunmaya devam edecekler. Bu kapsamda öncelikle kampanyalı kredi ürünlerini aktarıyoruz. Kentsel dönüşüm kredisi kapsamında sağlanan kampanya dışında Ziraat Bankası ve Vakıfbank yeşil ev konut kredisi sağlıyor. Halkbank'ın ise canım evim kredi paketi ile vefa konut kredi paketleri bulunuyor. 

EV ALACAKLARA YÜZDE 0.33, YÜZDE 0.37 VE YÜZDE 0.41 KREDİ DESTEĞİ

Söz konusu kredi desteği kentsel dönüşüm kredisi kapsamında sağlanacak. Aylık yüzde 1.29 faiz oranı üzerinden kamu bankaları yüzde 0.33 yüzde 0.37 ve yüzde 0.41 faiz oranı desteği sunacak.

Faiz Desteği Sonrası Oranlar

Bu kapsamda destek tutarıyla indirimli konut kredisi faiz oranları yüzde 0.97'nin hemen altına düştü. Faiz desteğiyle verilecek kredi için oranlar yüzde 0.96, yüzde 0.88 ve yüzde 0.92 olarak uygulanacak. 

kentsel dönüşüm kredisi avantaj

0.88, 0.92 ve 0.96 faizli konut kredisi kullanımı, riskli yapı kapsamında konutlarını yeniden inşa etmek isteyen hak sahipleri ile riskli yapılarda en az bir yıl oturan kiracılar yararlanabilecek.

kentsel dönüşüm kredisi avantaj faizleri

Bu kredi kimlere verilir?

Konutlarını yeniden inşa etmek isteyen hak sahiplerine,

Riskli yapılarda en az 1 yıl oturan kiracı veya sınırlı ayni hak sahiplerine,

Konutu riskli yapı olarak tespit edilen ve farklı bir konut almak isteyen maliklere.

YEŞİL EV KONUT KREDİSİ KAMPANYASI

Yeşil ev konut kredisi kampanyası A sınıfı ve B sınıfı enerji kimlik belgesine sahip olan binalar için geçerli. A sınıfı konutlar için sağlanan faiz oranı yüzde 1.25 olarak hesaplanıyor. B sınıfı konutlar için kredi kullanacaklar ise yüzde 1.25 faiz oranıyla kredi kampanyasından faydalanır. 

yeşil ev kredisi son dakika

Söz konusu konut kredisi hem Vakıfbank hemde Ziraat Bankası üzerinden kullanılabilir. 

HERKES İÇİN GEÇERLİ KONUT KREDİSİ

Vakıfbank Ziraat Bankası ve Halkbank müşterilerine ortak olarak yüzde 1.20 faiz oranıyla konut kredisi sağlar. Vakıfbank'ın resmi sitesinde ilan edilen duyuru kapsamında düşük faizle verilecek bu kredi sadece yeni konut alımlarına geçerli olacak. 

sıfır ev alımı konut kredisi 26 kasım

Bu konut kredisi için başvuru yapacaklar istedikleri kamu bankasından başvurularını yapabilirler. 3 bankada 120 ay vade ensken ödeme seçenekleri ve isteyene bir sürelik ödeme erteleme fırsatıyla sıfır konut kampanyası sağlamakta. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@