Devlet Bankalarından Maaş Alanlara Promosyon Zammı Var Mı? Ziraat, Halkbank, Vakıfbank Müşterisi Olanlar...

Ziraat, Halkbank, Vakıfbank üzerinden emekli maaş alanlar, maaşlarda yaşanan artış sonrası ek promosyon ödemesi yapılıp yapılmayacağını merak ediyorlar. İşte devlet bankalarının 2022 promosyon kararı.

Devlet Bankalarından Maaş Alanlara Promosyon Zammı Var Mı? Ziraat, Halkbank, Vakıfbank Müşterisi Olanlar...

Devlet bankalarının maaş promosyon ödemelerinde yeni bir soru akıllara geldi. Özel bankaların yüksek promosyon kampanyalarının gerisinde kalan devlet bankalarının promosyonlara zam kararı ile eski müşterilere ek ödeme yapma durumu merak ediliyor.

DEVLET BANKALARININ 2022 PROMOSYON ÖDEMELERİ

Devlet bankalarından emekli maaşı alan olan vatandaşlar 2022 yılı öncesinde 500 TL ile 750 TL arasında ödeme aldılar. Maaşı 1499 TL'ye kadar olan vatandaşlara devlet bankaları 500 TL promosyon ödemesi verdiler. Maaşı 1500 TL'den fazla olup 2500 TL'den az olanlara ise 625 TL ödeme yapıldı. Maaşı 2500 TL'den yüksek olanlar için ise 750 TL ek ödeme yapılmıştı.

2022 yılı için de devlet bankaları olan Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank resmi sitelerinden yeni duyuruları açıkladılar.

3 kamu bankası emekli maaş promosyonu olarak ödenen 500 TL, 625 TL ve 750 TL'lik ödemelerde herhangi bir değişikliğe gitmediler. 2022 yılının ilk aylarında bu bankalardan maaş alacak olan emekliler 500 TL ile 750 TL arasında ödeme almaya devam edecekler. Maaş promosyonu ödemeleri bankalarca peşin ve 3 yıllık taahhüt verilmesi durumunda ödenecek.

DAHA ÖNCE PROMOSYON ALMIŞ OLANLARA EK BİR ÖDEME YAPILACAK MI?

Özel bankaların emekli maaş promosyonları için ödenen rakamlar 3.000 TL'ye kadar çıktı. Devlet bankalarının en yüksek 750 TL kalması ek ödeme yapılma ihtimalini sorgulamaya neden oldu.

Daha önce maaş promosyonu almış olan emekliler 2022 yılında sözleşmeleri sona ermiyorsa ek ödeme almayacaklar. Geçmiş dönemde alınan ödemeler 3 yıl için geçerli olup 3 yıl sona ermeden bankalar ek ödeme yapmayacaklar.

SONRAKİ HABER