Devlet Banklarından Bomba Faiz İndirimi! Kredi Vanası Patladı, Düşük Faizli İhtiyaç, Taşıt, Konut Kredisi Başladı

Merkez Bankası Mayıs ayı faiz kararı öncesinde Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank atağı ile kredi faizleri çakıldı! En uygun ihtiyaç kredisi, taşıt, konut kredisi kampanyası başvurusu başladı!

Finans 26.05.2022 - 09:50 26.05.2022 - 09:52 Gülcan Özer

Son dakika kredi haberi geldi, kamu bankaları faizlere füzesini fırlattı! Merkez Bankası tarafından bugün açıklanacak olan TCMB Mayıs ayı faiz kararı öncesinde özel bankalar faiz artırmak için adeta birbirleri ile yarışa başlarken devlet bankaları ise bir kere daha vatandaşı desteklemek için elini taşın altına koydu ve sürpriz faiz indirimleri ile kredi vanalarını açtı. 

Devlet bankaları bir kere daha vatandaşın kara gün dostu olduklarını göstererek en uygun faiz oranları ile ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi başvurularını almaya başladı. Kamu bankası statüsünde hizmet veren Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve konut kredisi paketlerinde özel destek kredisi ürünleri ile özel bankaların nerede ise yarı maliyetine nakit para desteği sağlıyor. 

DEVLET BANKALARI İLK EVİM KONUT FİNANSMANI 0 99 KREDİ BAŞVURUSU BAŞLADI! 

Son dakika haberi geldi, kamu bankalarının süper indirimli konut kredisi paketinde kredi başvuruları başladı. Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank tarafından tek ev olması koşulu ile 0.99 faiz oranı ile ilk evim konut finansmanı paketinde başvurular alınmaya başlandı. 

099 konut kredisi vakıfbank

Söz konusu kredi paketinden sadece kendisi, eşi ve bakmakla yükümlü olduğu aynı adreste ikamet eden çocuğu adına evi olmayan kişiler yararlanabilecek. 

kamu bankası kredi hesaplam a

Söz konusu kredi paketinden yararlanarak 120 ay vadeli 250 bin TL konut kredisi çeken bir vatandaşın aylık taksit ödemesi 3 bin 569,45 TL ve toplam kredi geri ödemesi ise 428 bin 334,31 TL olarak gerçekleşecek. 

özel banka oranlar ı

Aynı tutarlı kredi özel bankadan çekilmesi durumunda aylık faiz oranı farkı nedeni ile aylık 7 bin 699 TL taksitle geri ödenirken 2 kredi paketi arasında toplam 499 bin lira fazla faiz ödemiş olacaklar. 

ziraat ihtiayç kredisi

ZİRAAT BANKASI EYGUN İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANI YÜZDE KAÇ, 36 AY VADELİ 10.000 TL İHTİYAÇ KREDİSİ AYLIK TAKSİT ÖDEMESİ NE KADAR?

Acil nakit para ihtiyacı olan kişiler için en uygun ihtiyaç kredisi paketini Ziraat Bankası sunarken yüzde 1,55 faiz oranı ile 36 ay vadeli 10 bin TL kredi hesaplama tablosunda aylık taksit ödemesi 383,56 TL olarak gerçekleşiyor. 

halkbank taşıt kredisi-15

HALKBANK 3 AY ERTELEMELİ YEŞİL IŞIK TAŞIT KREDİSİ FAİZ ORANI YÜZDE KAÇ, EN UYGUN ARAÇ KREDİSİ VEREN BANKA HANGİSİ?

Kamu bankaları taşıt kredisi paketlerinde de sunmuş oldukları yüzde 1,59 oranı ile en uygun banka olmayı başarıyor. 48 ay vadeli 100.000 TL kredi hesaplama tablosunda aylık taksit tutarı 3 bin 199,45 TL olarak gerçekleşiyor. 

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@