Devlet İŞKUR Üzerinden Kamuya 70 Bin İşçi Alımı Yapacak! Kamu İşçi Alımı 2019 Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Kamuya işçi alımı 2019 yılında da devam edecek. Kamuya 70 bin işçi alınacak, bu rakam toplum yararına program kapsamında 2019 yıl sonuna kadar 100 bin kişiyi bulacak.

Devlet İŞKUR Üzerinden Kamuya 70 Bin İşçi Alımı Yapacak! Kamu İşçi Alımı 2019 Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Kamuya işçi alımı 2019 yılında da devam edecek. Kamuya 70 bin işçi alınacak, bu rakam toplum yararına program kapsamında 2019 yıl sonuna kadar 100 bin kişiyi bulacak.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bu yıl İŞKUR üzerinden okullarda temizlik, bakım ve onarım çalışmalarında istihdam edilmek üzere 80 bin işçi alımı için Toplum Yararına Çalışma Programı üzerinden işçi alımı yapmıştı.Bakanlık 80 bin kişiyi iş sahibi yapmıştı. 2019 toplum yararına program genelgesi ile 70 bin kişi daha iş sahibi olacak. Başvurular İŞKUR üzerinden kabul edilecek. Başvuruda bulunan adaylar arasında İŞKUR kura çekilişi ile hak sahipleri belirlenecek ve işe giren kişiler belirlenecek.70 Bin İşçi Alımı İle 6 Aylık İstihdam İmkanı SunulacakKura çekilişi ile adı çıkan kişiler 6 ay boyunca kamu kuruluşlarına işçi alımı için açılan kadrolara yerleştirilecek. İşe giren kişilerin hem maaş ödemelerini hem de sigorta ücretlerini devlet karşılayacak. Bu kişilere asgari geçim indirimi ücreti olarak aldıkları maaşa ek olarak en az 153 lira ödeme yapılacak.İŞKUR eleman ihtiyacı için ihtiyaç listesi oluşturdu ve bunu bakanlığa yolladı. Bakanlık onayının ardından söz konusu istihdam listesi 81 ilin il müdürlüklerine ulaştırıldı. İşçi alımı yapacak devlet kurumları arasında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, İdare Mahkemeleri Başkanlığı,Orman İşletme Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Yatırım ve Koordinasyon Başkanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlükleri, Kaymakamlıklar, Devlet Üniversiteleri ve İl Müftülükleri yer alıyor.Kamuya 70 Bin İşçi Alımı Toplum Yararına Çalışma Programı Başvuru Şartları Neler, Başvuru Formu Nasıl Doldurulacak?Kamuya işçi alımı yapılan kişiler restorasyon, çevre temizliği ve ağaçlandırma gibi işlerde çalıştırılacak. İŞKUR kamu işçi alımı başvuruları İŞKUR internet sitesi üzerinden yapılacak. Başvuruda bulunmak isteyen kişilerin;
  • 18 yaşını doldurmuş olmaları,

  • İŞKUR kaydı bulunması,

  • Malul, dul ve yetim aylığı almaması,

  • Açıköğretim öğrencileri hariç olmak üzere öğrenci olmaması,

  • Sosyal yardım almıyor olması,

  • İşsiz olmaları şartı aranıyor.Android uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook sayfamız için TIKLAYINIZTwitter sayfamız için TIKLAYINIZHaber Kaynağı: Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"