Devlet sistemi üzerinden icradan araçlar nasıl alınır? teklif nasıl verilir?

İcradan satışa çıkarılan araçlara internet üzerinden elektronik olarak nasıl teklif verilir? İcradan araba almak isteyenler için süreç nasıl işleyecek? İcralık araç listesine nasıl ulaşılacak?

Finans 12.04.2022 - 12:06 12.04.2022 - 12:06 Mustafa Karagöz

Emlak365.com - İcradan araç almak isteyenler için hem listelere nasıl ulaşılacağını, güncel listelerin nereden takip edileceğini ve icradan araç almak isteyenlerin online tekliflerini nasıl vereceklerini adım adım aktarıyoruz. 

İCRADAN ARAÇ ALMAK İSTEYENLER İÇİN GÜNCEL LİSTE

İcradan araç almak isteyenler için güncel listeler incelenmek istediğinde internet üzerinden bu hizmeti sağlayan siteler var. Özellikle basın ilan kurumu (ilan gov tr ) web sitesinden yayımlanan tüm icralık araçlar görülebilir. Yayımlanan listelerde araçların durumları hakkında bilgi verilir ve icra kapsamında verilecek teklifin en az ne kadar olacağı ilan edilir. 

Güncel satış listesinin görünümü

icradan satılık araçlar 12 nisan

İcradan satılık araçlar için teklif sunacak olan vatandaşlar yukarıda yer alan tabloları inceleyebilirler. Basın ilan kurumundan alınan görserlde aracı satacak olan kamu kurumu aracın modeli aracın fiyatı ve ihale için son tarih bilgileri veriliyor. 

Bu Bilgilerin Dışında

Söz konusu satışlar için hazırlanan kılavuzlarda ayrıca araçların durumlarına dair hasar kayıtlarına ilişkin tüm bilgiler yer alır. İcradan araçları almak isteyenler almadan önce görmek istemeleri durumunda aracın konumunu bu duyurulardan öğrenebillirler. 

ARAÇLARA TEKLİFLER NASIL VERİLECEK?

Söz konusu araçları almak isteyenler için teklif vermek istediklerinde e-Satiş UYAP sistemini kullanacaklar. 

Yukarıda yer alan tüm ilanlarda araçlara tekliflerin nasıl verileceğine ilişkin yapılan açıklamada "birinci artırmadan on gün önce başlamak üzere artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebileceği, birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden başlamak üzere ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebileceği" belirtildi. 

Vatandaşlar icradan satılık araçlar için tekliflerini kurumların satış ilanlarında bildirdikleri bu açıklama kapsamında yapacaklar. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@