Devlet Su İşleri 8 İlde Makine ve İnşaat Mühendisi Personel Alım İlanı Yayımladı

DSİ personel alımı 2021 ilanı yayımlandı. Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü inşaat mühendisi alımı ve makine mühendisi iş başvurusu için 8 ilde açık olan pozisyonlar duyuruldu. DSİ mühendis alımı hangi illerde, Devlet Su İşleri iş ilanları yayımlandı mı, başvuru şartları neler?

Devlet Su İşleri 8 İlde Makine ve İnşaat Mühendisi Personel Alım İlanı Yayımladı

DSİ Personel Alım İlanları yayımlandı. Yayımlanan ilanlar kapsamında İnşaat Mühendisi ve Makine Mühendisi olarak istihdam edilmek üzere alınacak olan kişiler için başvuru şartları da belirlendi.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından 9 Nisan 2021 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan iş ilanı ile aralarında Ardahan, Bingöl, Bitlis, Gümüşhane, Hakkari, Kars, Mardin (Dargeçit) ve Şırnak illeri için inşaat mühendisi alımı yapılacağı duyurulurken yine Şırnak ili için Makina Mühendisi alımı yapılacağı ilan edildi.

DEVLET SU İŞLERİ İŞ BAŞVURUSU İÇİN ARANILAN ŞARTLAR NELERDİR?

Açılan inşaat mühendisi ve makine mühendisi pozisyonları için iş başvuru formu doldurmak isteyen kişilerin 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesi ile ilan edilen şartları taşımaları, 2020 senesinde düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavı sonucunda KPSS P3 puan türü üzerinden en az 70 puan almış olmaları, Görev yeri olarak belirtilen her yerde çalışmaya uygun sağlık şartlarını taşımak olarak sıralandı.

DSİ PERSONEL ALIMI BAŞVURULARI NEREDEN, NASIL YAPILIR?

DSİ iş başvurusu için süreç 26 Nisan 2021 tarihi itibari ile başlarken saat 10:00 itibari ile iş başvurularına açılacak olan sistem 7 Mayıs 2021 tarihi itibari ile gece yarısı sona erecek. Başvurular internet üzerinden yayımlanan formun doldurulması ile yapılırken uygulamalı sınava hak girmeye kazanan adaylar başvuru formunu imzalayarak genel müdürlüğe iletmekle yükümlü olacak.

Uygulamalı sınav ise 24 Mayıs 2021 tarihinde DSİ sitesi üzerinden ilan edilecek olup adaylar 7 Haziran 2021 tarihine kadar kendilerinden talep edilen evrakları iletmekle yükümlü tutulacak.