Devlete Ait Lojmanlar Kiralanacak! 3 Kurumdan Kiralık Ev Duyurusu Yayımlandı Bile

Devlet kurumları kendilerine ait lojmanların kiralanması için ilanlara çıktılar. 3 kamu kurumu 2 farklı şehirde ev kiralayacaklarını kiralama işlemi için ise ihale düzenleyeceklerini duyurdular.

Emlak Haberleri 06.10.2021 - 10:50 06.10.2021 - 10:50 Mustafa KARAGÖZ

Kamu kurumlarının ihale ilanları arasında kiralık ev duyuruları bulunuyor. Bu duyuruların neler olduğunu, evlerin nasıl ve ne kadar süre kiralancağını başvuru yapmak isteyenlerin süreci nasıl yöneteceklerini adım adım anlatıyoruz. 

KİRALIK LOJMAN İLANLARI 6 EKİM 12 EKİM

Lojmanların kiralama işlemlerine dair bilinmesi gereken ilk detay, kiralama işlemleri tek bir fiyat üzerinden tek seferde olmuyor. Kurumlar kendilerine ait olan mülkleri için ihale duyuruları yayımlıyorlar. 

İhale duyurularında konutların özellikleri ve kiralama işlemleri için ilk muhammen bedeller belirtiliyor. Bu kapsamda vatandaşlar ihalelere başvuru yapıyorlar. İlk muhammen bedel üzerinden tekliflerini sunan vatandaşlar arasından en yüksek teklifi veren evi kiralamaya hak kazanıyor. 

Ev kiralama süreci ise 1 yıl, 3 yıl gibi sürelerle olabiliyor. Sürece ilişkin detay ise başvuru kılavuzu ve ihale şartnamesinde belirtiliyor. 

GÜNCEL KİRALIK LOJMAN İLANLARI

6 Ekim tarihi ile 12 Ekim tarihleri arasında lojman kiralayacak olan vatandaşlar için 3 kamu kurumdan duyuru bulunuyor. 3 ilanın ikisi İstanbul için olurken 1 duyuru da Bursa için yayımlandı. 

Şile Belediyesi Kiralık Lojman İlanı

2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 45. maddesine göre Açık İhale Usulü ile belediye başkanlığı 3 daire kiralayacak. 13 ekim tarihinde düzenlenecek ihaleye ile vatandaşlar 450 TL, 385 TL ve 525 TL muhammen bedel ile ev kiralayabilecekler. Kiralık lojmanlar için belediye başkanlığı ihale işlemlerini 13 Ekim tarihinde düzenleyecek.

şile belediyesi kiralık lojman

Ataşehir Belediyesi Kiralık Lojman İlanı

Kiralama işlemlerine dair belediye "Belediyemiz mülkiyetinde bulunan özellikleri aşağıda liste halinde belirtilen daireler (konut) 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 45. Maddesine göre Açık Arttırma Usulü ile 2021/998 – 2021/999 No’lu Encümen Kararları gereğince 3 yıllığına kiraya verilecektir." açıklamasında bulundu.

ataşehir belediyesi kiralık lojman

Gemlik Belediyesi Kiralık Lojman İlanı

21 lojmanın satışı için duyuru yayımladı. İhale ile gerçekleştirilecek kiralama işlemleri her daire için 100 TL'den başlıyor. Tekliflere göre konutlar kiralanacak. Kiralama işlemi 9 aylığına olup ihale işlemleri 7 Ekim'de düzenlenecek. Başvurular belediyeye yapılacak. 

gemlik belediyesi kiralık lojman

Başvuru işlemleri için vatandaşlar belediyelerin emlak yada ihale birimlerine başvurularını yapacaklar. Başvuruların ihale tarihinden önce şahsen yapılması gerek. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@