Devlete ait satılık dükkanlar! Kurum kurum il ilçe m2 fiyat tablosu

Devlete ait dükkanlardan almak isteyenler için kurum kurum bir liste oluşturduk. Listede dükkan satılacak şehirler, ilçeler, m2 ve fiyat bilgileri yer alıyor. İşyeri planı olanlar, yatırım yapacaklar.

Emlak Haberleri 09.06.2022 - 12:31 09.06.2022 - 12:31 Mustafa Karagöz

Gayrimenkul satışlarının gözde ilanları devlet kurumlarında geliyor. Birçok devlet kurumu kendisine ait olan lojmanları, arsaları, arazileri, işyerlerini ve ikinci el araçları ihale ile satışa çıkarıyor. Bu taşınır veya taşınmaz malların satışının çok büyük ilgi görmesinin nedeni ise ihale muhammen bedelleri. Birçok kamu kurumu emsallerine göre ihale ilk teklif fiyatlarını çok uygun seviyelerde belirliyor. Bu durumda ihaleye katılıp ilk teklif fiyatlarıyla alım yaptıklarında çok uygun koşullarda dükkan sahibi olma imkanı yakalıyorlar. 

GÜNCEL DÜKKAN İLANLARINA BAKMAK İSTEYENLER

Yukarıda yer alan genel bilgilerin ardından hangi il ve ilçede dükkan ilanı olduğunu öğrenmek isteyenler için kısa bir liste oluşturduk. Bu liste satışı devam eden listenin bir bölümü olup tüm listeye basın ilan kurumunun web sitesinden ulaşabilirsiniz. İşte kurumlara göre, il ve ilçelere göre, devletten satılık dükkan vasıflı taşınmazlar.

Devletten Satılık Dükkanlar

* İzmir - Karabağlar; Kadifekale Vergi Dairesi Müdürlüğünden brüt 195 m2 dükkanı 750.000 TL muhammen bedelle satacak. 

* Tokat Erbaa Belediye Başkanlığı bir duyuru ile Kurtuluş'ta yer alan 100 m2 dükkanları 1 milyon 500 bin TL fiyatla satacak. 

* Kahramanmaraş Merkez'de yer alan köşe başı bir dükkan 1 milyon 200 bin TL ihale bedeli ile satılacak. 

* Orhangazi Belediyesi 2 adet taşınmazı ihale usulü ile satacak. 114 m2 dükkan 822 bin TL'ye satacak olan kurum bir dette tarsala satışı yapacağını duyurdu. 

* Yozgat Belediyesi'ne ait 13 adet iş yeri satılacak. Medrese Mahalllesinde yer alan dükkanlar 92 m2'den 239 m2'ye kadar çıkıyor. Dükkanlar 1 milyon 289 bin TL'den başlayan fiyatlarla satılacak. 

* Düzce Akçakoca Belediyesi kendisine ait olan 36 m2 dükkanı düzenleyeceği ihale ile satacak. Kurumun belirlediği muhammen bedel 469 bin TL oldu. 

* Çanakkale Bayramiç Beleidyesi de bodrum ve zemin katta yer alan iki dükkanı 750 bin TL ve 900 bin TL bedelle satacak. 

İHALELERE KATILIP DÜKKANLARI ALMAK İÇİN

Dükkanları almak isteyenler belediye başkanlıklarının resmi web sitelerini ziyaret edebilir ve ihale duyuruları bölümünden satış ilanlarına ulaşabilirler. Tüm ihaleler Haziran ayı içinde yapılacak olup en kısa zamanda başvuruların tamamlanması gerekmekte. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@