Devlette Çalışan Taşeron İşçilerin Bilmedikleri Mali ve Sosyal Hakları! Şubat 2020

Kamu kurumlarında çalışan taşeron işçilerin çok sayıda mali ve sosyal hakları bulunuyor. Taşeron işçilerin sosyal haklarının listesi ve 4/D'li çalışanların mali ödenek tablosu haberimizde.

GÜNDEM 04.02.2020 - 15:23 15.07.2021 - 00:10 Emlak 365

Kamu kurumlarında çalışan taşeron işçilerin çok sayıda mali ve sosyal hakları bulunuyor. Taşeron işçilerin sosyal haklarının listesi ve 4/D'li çalışanların mali ödenek tablosu haberimizde.

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan 4/D'li taşeron işçilerin mali ve sosyal hakları; KHK ile kadroya alınmalarının ardından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından açıklanmıştı.O dönem uzun bir liste yayımlayan bakanlığı hazırladığı o liste ve detaylarını tek tek aktarıyoruz. İşte 2020 yılının Şubat ayında taşeron işçilere sağlanan o mali ve sosyal yardım listesi. TAŞERON İŞÇİLERE SAĞLANAN MALİ VE SOSYAL HAKLAR LİSTESİDevlet kurumlarında kadrolu olara çalışamakta olan 4/D statüsünde ki çalışanlara yapılan ödemeler;Aylık Ücretle Yapılan ÖdemelerTaşeron işçilere aylık ücretle beraber çocuk yardımı, yemek yardımı, yakacak yardımı, sorumluluk primi ödemesi yapılır.Çocuk yardımı taşeron işçilere 3 çocuğa kadar ödenir ve ödemeler her çocuk için 25 TL tutarında yapılır. Yemek yardımı ödemeleri ise fiilen çalışan günler için öğün yemek olarak verilir. Yemek verilmediği takdirde karar tarihinden itibaren fiilen çalışılan günler için 5,00 TL/Gün tutarında ödeme yapılır. Yakacak yardımı taşeron işçilere her ay 30 TL yakacak yardımı ödemesi yaplır. Sorumluluk primi olarak ise; direksiyon, silah yada risk primi ödemeleri yapılır. Yıllık Tek Sefer Yapılan Ödemeler4/D'li kamu çalışanlara yıllık yapılan ödemeler ise öğrenim yardımı, bayram ikramiyesi ödemesi, evlenme yardımı, doğum yardımı, hastalık yardımı, tabi afet yardımı, ölüm yardımı ödemeleri yapılır. Taşeron işçilere yapılan öğrenim yardımı her yıl Eylül ayında eğitim gören çocuklar için yapılır. Bayram ikramiyesi ödemeleri Ramazan ve Kurban Bayramlarında ödenir. Evlenme yardımı, doğum yardımı gibi ödemeler ise mevzuata göre yapılır. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@