Devlette İş Arayanlar! Tarım Bakanlığı İŞKUR ile 118 Kadrolu İşçi Alacak

Tarım ve Orman Bakanlığı yayımladığı bir duyuru ile işçi alımı yapacağını ilan etti. Toplam 118 işçi alımı yapacak bakanlık aday başvurularını İŞKUR üzerinden alacak.

Emlak İş İlanları 20.09.2021 - 14:41 20.09.2021 - 14:41 Mustafa KARAGÖZ

Tarım Bakanlığı farklı birimlerinde görev vermek üzere işçi alımı yapacağını duyurdu. Hem kendi sitesinden bir başvuru kılavuzu yayımlayan bakanlık hemde İŞKUR üzerinden ilan ayrıntılarını ilan etti. Çeşitli meslek gruplarından yapılacak alımlar için istekli olabilecek adaylar için kadro detaylarını aktarıyoruz. 

İŞKUR İŞ İLANLARI: TARIM BAKANLIĞI 118 İŞÇİ ALIMI YAPACAK

Tarım Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanında, toplam 118 personel istihdamı sağlanacağı duyuruldu. 12 farklı kadroda yapılacak personel alımlarında en fazla istihdam sağlanacak kadro tarım hizmetleri işçisi oldu. Bu kadro dışında ayrıca çok sayıda temizlik personeli istihdam edilecek. İlan başvuru kılavuzunda yayımlanan açık kadrolar ve kontenjanlar şöyle. 

Kadro Kontenjan Detayları

Ağır Vasıta açık kadro sayısı: 1

Aşçı açık kadro sayısı: 4

Elektrikçi açık kadro sayısı: 1

Gemi Adamı açık kadro sayısı: 1

Genel Temizlik Görevlisi açık kadro sayısı: 27

İnşaat işçisi açık kadro sayısı: 4

Kaloriferci açık kadro sayısı: 4

Kaynakçı açık kadro sayısı: 1

Marangoz açık kadro sayısı: 2

Oto Boyacısı açık kadro sayısı: 1

Sıhhi Tesisatçı açık kadro sayısı: 3

Soğutmacı ve Havalandırmacı (İklimlendirme) açık kadro sayısı: 1

Tarım Hizmetleri İşçisi açık kadro sayısı: 68

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

İŞKUR'da yer alan başvuru form ekranında adayların "Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak, İlan tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış ve 40 yaşını aşmamış olmak, Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak), Adaylar gece çalışması, vardiyalı çalışma düzenini, tarımsal faaliyet ve hayvan bakımı işlerinde görevini yerine getirmeye engel sorunu olmamak, Görevini devamlı yapmasına engel olacak bedenen, aklen ve ruhen sağlık problemi olmamak" şartlarını sağlamaları istendi. 

BAŞVURU YAPACAK ADAYLAR

İlan için başvuruda bulunacak olan adaylar başvurularını Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden online olarak yapacaklar. Başvuru işlemleri 20 Eylül tarihi itibariyle başlamış olup 24 Eylül tarihine kadar devam edecek. İlana başvuru yapacak adaylar arasından daha sonra 4 Ekim tarihinde kura çekilecek. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@