Devletten 18 Yaş Üzeri Herkese! Ford Focus, Opel Astra Araçlar Satılacak

Ticaret Bakanlığı'nın ihale sitesi üzerinden ihale ile araç satışları yapılacak. 18 yaş üzeri vatandaşların alabileceği araçlar arasında Ford Focus, Opel Astra marka sevilen modeller yoğunlukta.

Finans 20.10.2021 - 15:26 20.10.2021 - 15:26 Mustafa KARAGÖZ

Ticaret Bakanlığı araç satış ihale ilanları kapsamında Ford Focus, Opel Astra, BMW, Mercedes ve bu marka, modelde araç satışları yapıyor. 

Satılık araç listesinde yer alan araçlar için fiyatlar 20.000 TL'den başlarken marka ve modeline göre araç fiyatları değişiyor. Araba almak isteyenler için güncel fiyat listesi haberimizde. 

TİCARET BAKANLIĞI ARAÇ SATIŞI YAPACAK

Bakanlığın e-İhale yöntemiyle satışa çıkardığı araçlar için ayrı ayrı bir rapor yayımlanıyor. 

Raporda araçların çalışma durumundan parça bilgilerine, ek özelliklerden arızalı aksamlarına kadar tüm ayrıntılar ilan ediliyor. Araç almak isteyenler e-İhale sitesinden araçlar için tüm ayrıntıları öğrenebilirler. 

İhale duyurusunda ayrıca satışa çıkarılan araçların içi ve dışına dair çok sayıda görsel yer alıyor. 

Araçlardan almak isteyen bu kapsamda teklif verecek olan ancak almadan önce aracı görmek isteyenler, ihale duyurusunda yer alan adres üzerinden araçları görebilirler. Bakanlık aracın bulunduğu kurum ve otoparka dair ilan veriyor. Araçları almadan önce bu şekilde görmek, incelemek mümkün. 

ihale araç satış 20 ekimihale araç 2 satış 20 ekim

e-İhale ile araç almak isteyenler Ticaret Bakanlığı'nın ihale sayfasına erişim sağlayacaklar. Burada Araç İhaleleri sayfası üzerinden tüm satılık araçları görebilecek olan vatandaşlar kendilerine uygun gelen araçlar için başvuruda bulunabilecekler. Başvurular elektronik yapılabilecek. Vatandaşlar üyelik işlemlerinin ardından ihaleler için teklif verebilecekler. 

Ticaret Bakanlığı teklif vermek isteyen vatandaşların neler yapması gerektiğine dair "Gerçek Kişi Üyelik İşlemleri: Elektronik ihaleye girebilmek için ana sayfadaki “Üye ol” bölümünden kayıt olunması gerekmektedir. Üyelik işlemleri e-devlet uygulaması aracılığı ile de gerçekleştirilebilmektedir. Tüzel Kişi Üyelik İşlemleri: Bakanlığımız MERSİS uygulamasında tüzel kişi adına işlem yapmaya yetkili olan gerçek kişiler "Kurumsal" giriş yaparak ihalelere katılabilirler." açıklamasında bulundu. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@