Devletten Başkası Bu Fiyata Satamazdı! Kapışılacak, Ekim 2021 Lojman Satışları

Kamu kurumlarının kendilerine ait olan 2+1 ve 3+1 lojmanlara dair satış ilanları yenilendi. Ekim ayı lojman satış ilanları ve fiyat listeleri Emlak365 olarak haberimizde.

Emlak Haberleri 02.10.2021 - 09:33 02.10.2021 - 09:38 Mustafa KARAGÖZ

Ekim 2021 döneminde satışı yapılacak lojmanlara dair listeler yenilendi. Çok sayıda şehirde lojman satışı yapacak olan devlet kurumları farklı özelliklerde daireleri listeledi. Piyasada yer alan daire fiyatlarından çok daha uygun rakamlara ilan edilen yeni lojman satışları şöyle;

BU LOJMANLARIN TAMAMI SATILACAK İL İL LİSTE

Ekim ayının ilk günlerinde lojman satışları toplam 18 farklı duyuru bulunuyor. Ancak her bir duyuruda çok sayıda lojman satışı için ayrı ayrı ilanlar bulunuyor. 18 farklı kamu kurumu tarafından 10'dan fazla şehir için ilan edilen lojman satış ilanlarında bazı şehirler ön plana çıkıyor. 

Lojman satış ilanları genellikle İl Millİ Emlak Müdürlükleri ile Belediye Başkanlıkları tarafından ilan edilirken bu kurumların dışında SGK, Vergi Dairesi ve Tarım Kredi Kooperatifleri gibi kurumlarda listede yer alıyor. 

2 Ekim ile 9 Ekim Arası Lojman Satışı Yapılcak Şehirler

ekim 2021 lojmanekim 2021 lojman 4ekim 2021 lojman 3ekim 2021 lojman 2

YÜZDE 40'A VARAN İNDİRİMLİ FİYATLARLA EV ALMAK MÜMKÜN

Lojman satış sürecinde vatandaşlara çok indirimli fiyatlarla ev almak mümkün olabiliyor. Lojman satışları için kurumlar belli bir muhammen bedel belirliyorlar. Muhammen bedel üzerinden ihaleye çıkarılan konutlara vatandaşlardan teklif bekleniyor. 

Eğer ihale sürecine katılım az olursa konutlar ilk teklif fiyatından satılabiliyor. Bu dönemde indirimli konut arayanlar için konut satışları yüzde 40'a kadar varan indirimlerle yapılıyor. Ancak bu durumun tam tersi de mümkün. Konut stoku az, talebin fazla olduğu şehirlerde ihalelere katılım çok yüksek oluyor. Bu durum fiyatların artmasına neden oluyor. 

KONUT SATIŞ FİYATLARI

Bazı iller için ilan edilen lojman satış fiyatları aşağıda yer alan tablodaki gibidir. Tabloda 3 şehir için fiyat tablosu yer alırken vatandaşlar kendi şehirleri için ilan listelere Basın İlan Kurumu'ndan ulaşabilirler. 

Samsun Lojman Fiyatları

samsun lojman ekim 2021

Tekirdağ Lojman Fiyatları

tekirdağ lojman ekim 2021

Çanakkale  Lojman Fiyatları

çanakkale lojman ekim 2021-1

İHALE SÜRECİ NASIL İŞLİYOR? NASIL LOJMAN ALINIYOR?

Vatandaşlar öncelikle yukarıda listede yer alan kurumların internet siteleri üzerinden konut satış duyurularına ulaşıp ön bilgileri inceleyecekler. Konut satış listelerine ulaşmak için Basın İlan Kurumu'nun web sitesi de kullanılabilir. Ön satış kılavuzunu inceleyen vatandaşlar konutları almaya karar verdiklerinde başvuru sürecine geçecekler. 

Yapılacak O İşlemler

Başvuru süreci sadece kurum ile sürdürülecek. Vatandaşlar ihaleye çıkan kurumun Emlak Birimi yada İhale Birimine giderek satışı yapılacak taşınmazın şartnamesini isteyecekler. Şartnameler kurumlardan ücretsiz incelenebilir. Şartnamede ki şartların tamamen uygun olması durumunda başvuru işlemleri ihale son başvuru tarihine kadar şartnameye göre tamamlanacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@