Devletten Dar Gelirliye ve Asgari Ücretliye 280 Bin Ucuz Konut Müjdesi Geldi!

Hükümet dar gelirli ailelere ve asgari ücret ile çalışanlara 280 bin ucuz konut müjdesi verdi. Önümüzdeki 5 sene içerisinde evi olmayan kalmayacak, herkes ev sahibi olacak!

EMLAK HABERLERİ 12.08.2019 - 13:30 15.07.2021 - 00:14 SERHATMEDYA

Hükümet dar gelirli ailelere ve asgari ücret ile çalışanlara 280 bin ucuz konut müjdesi verdi. Önümüzdeki 5 sene içerisinde evi olmayan kalmayacak, herkes ev sahibi olacak!

11 Kalkınma planı ile hükümetten ev sahibi olmak isteyen dar gelirli ailelere 280 bin ucuz konut müjdesi geldi. 2019 Yılında 50 Bin Ucuz Konut Satıldı! Devlet tarafından ucuz konutlar kademeli olarak satışa sunulacak. 2019 yılında TOKİ 50 bin sosyal konut kampanyası düzenleyerek bu konutların hak sahiplerini belirledi. Kura için yapılan rekor başvuru aslında vatandaşın ucuz konuta olan ilgisini gözler önüne serdi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum kurada adı çıkmayan kişilere seslenerek TOKi'nin ucuz konut üretimine devam edeceğini duyurdu. Ev sahibi olmak isteyen kişelere yönelik olarak TOKİ bu sene düzenlediği kampanyada 67 ile yayılan toplam 140 proje ile 50 bin konutu satışa sunmuştu. Bu projelerde en düşüğü 388 liradan başlayan taksitlerle alt gelir grubu asgari ücretliler ev sahibi olma fırsatı yakaladı. 21 Ağustos tarihine kadar sürecek olan TOKİ kura çekilişleri ile tüm ev sahipleri belirlenmiş olacak. 280 Bin Ucuz Konut 11. Kalkınma Planı İle ProgramlandıMeclisten geçirilen ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafıdan onaylanan 11. kalkınma planı ile alt gelir grubu ailelere 280 bin ucuz konut müjdesi geldi. Konutlar yıllara yayılacak ve her sene kademeli olarak alt gelir grubu ailelerin talebine sunulacak. Konut üretimi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesine dahil edilen Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ tarafından üstlenilecek. TOKİ 2+1 alt gelir grubu ucuz konut projeleri ve 3+1 orta gelir grubu konut projeleri olmak üzere 2 farklı kategoride ev üretecek. Projelelerden ev satın almak isteyen kişilerin evlerinin olmaması aranılan ilk şart olarak öne çıkarken yine Türk vatandaşı olmak, 2+1 konutlar için en az 25 yaşını doldurmak, 3+1 konutlar için ise 18 yaşını doldurmak şartı aranıyor. Dar gelirli aileleri ev sahibi yapmak için ise aylık geliri en fazla 4 bin 500 lira olan aileler TOKİ alt gelir grubu ucuz konut projeleri için başvuruda bulunabiliyor. Ucuz konut projeleri, TOKİ haberleri ve konut kredisi kampanyaları için sitemizi takip edebilirsiniz. İnstagram Hesabımız için TIKLAYINAndroid uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZEMLAK365.COM ÖZEL HABERİDİR, AKTİF LİNK BAĞLANTISI VERİLMEDEN HABERİN BİR BÖLÜMÜ YA DA TAMAMI KOPYALANAMAZ / ALINTILANAMAZ... Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@