Devletten Kiralık Tarım Arazileri! 7 11 Aralık Başvuruları İl İl Liste

Devlet kurumları kendilerine ait olan ve kullanılmayan tarım arazilerinin kiralanması için ihale düzenliyorlar. Aralık ayı 2. haftası için ilan edilen listede 7 şehir için kiralık tarım arazisi var.

Emlak Haberleri 06.12.2021 - 17:26 06.12.2021 - 17:26 Mustafa Karagöz

Kamu kurumları çok uygun fiyatlara çok yüksek metrekareye sahip tarım arazilerini belli bir süreliğine çiftçilere kiralıyorlar. Bu kapsamda çok sayıda güncel kiralama ilanı bulunuyor. Kiralık tarım arazisi duyurularında yer alan illeri, tarım arazisi kiralayacak olan kamu kurumlarını ve güncel duyuruları derledik. İşte Aralık ayının ikinci haftasında başvuru süreci devam eden ilanlar. 

KAMU KURUMLARI TARIM ARAZİSİ SATIŞI YAPIYOR

Basın İlan Kurumu'nun web sayfasından yayımladığı duyurusunda, 7 farklı şehir için çeşitli kurumların tarım arazisi kiralamak için ihale düzenleyeceğini açıkladı. 7 Aralık itibariyle başvuruları alınacak olan tarım arazileri için ilan edilen tabloda şu bilgiler verildi. 

7 11 aralık kiralık tarım arazisi7 11 aralık 2 kiralık tarım arazisi

Yayımlanan güncel duyurulara bakıldığında Balıkesir'in Gönen İlçesinde, belediye başkanlığı tarafından 17 adet tarım arazisi kiraya verilecek.

Bunun dışında Konya'nın Ereğli İlçesinde İlçe Milli Emlak Şefliği tarafından toplam 16 adet arazi kiralanacak.

Toprak Mahsulleri Ofisi Koya Şube Müdürlüğü yayımladığı duyurusunda Konya Selçuk'luda TMO'ya ait ve 5.000 m2 büyüklükteki arazinin kiralanacağını duyurdu.

Manisa'nın Soma İlçesinde ise belediyeye ait 1 tarla kiralanacak.

Karacabey Tarım İşletme Müdürlüğü Bursa'da 291 dekar tarlayı kiralayacak. 

Balıkesir Manya Belediyesi ise 11 adet taşınmazın kiralanması için ihale düzenleyecek. 

Karacabey Tarım İşletme Müdürlüğü ikinci duyurusunda ise 36 adet tarlayı ihale usulü kiralayacağını açıkladı.

DHMİ Adana'da yer alan narenciye bahçesi kiralayacak. Muğla Yatağan Belediyesi ise belediyeye ait 3 taşınmazı kiralayacak.

Denizli İl Milli Emlak Müdürlüğü'de hazineye ait bazı taşınmazları kiralayacak. 

TARIM ARAZİSİ KİRALAMAK İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

Kurumlardan tarım arazisi kiralamak için yapılacak işlemler, kurumların resmi web sayfalarından ihale ilanlarına ulaşılacak. Ardından kiralanacak olan taşınmazın özellikleri incelenecek. Ardından kiralamak istenmesi durumunda kuruma başvuru yapılacak. Başvuruların ardından ise ihale tarihinde ihaleye katılıp teklif verilecek. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@