Devletten Kiralık Tarım Arazileri! Ocak 2022 İl İlçe Listesi Yayımlandı

4 kamu kurumundan yayımlanan duyurular kapsamında tarım arazisi kiralanacağı duyuruldu. Bursa, İzmir, Aydın ve Gaziantep'te kiralanacak arazilerin özellikleri ve kiralama fiyat listeleri.

Devletten Kiralık Tarım Arazileri! Ocak 2022 İl İlçe Listesi Yayımlandı

Kamu kurumlarının arazi satış ilanlarının yanı sıra kiralama duyuruları da bulunuyor. Ocak 2022 döneminin ilk günlerinde 4 kamu kurumu tarafından 4 ayı şehirde tarım arazileri kiralanacağı duyuruldu. İşte yeni dönemde tarım arazisi kiralama planı yapanlar için o duyurular ve m2 fiyat listeleri.

DEVLETTEN HAZİNE ARAZİSİ KİRALAMA OCAK 2022

Ocak ayında devletten hazine ve tarım arazisi kiralamak isteyenler için İzmir, Gaziantep, Bursa ve Aydın için duyuru bulunuyor. Duyurularda bazı kurumların toplu kiralama yapacağı ilan edilirken bazı kurumlar bir alan için ihaleye çıktılar.

karaca bey tarım arazisi

* Karacabey Belediyesi 156 adet taşınmazı ihale usulü ile kiraya vereceğini duyurdu. Fiyatlar 50 TL kiralama ücretinden başlıyor. İlgilenenler için tablonun bir kısmını paylaştık.

aydın söke tarım arazisi

* Söke Milli Emlak Şefliği tarafından duyuru kapsamında toplam 14 adet arazi kiralanacak. Fiyatlar tarım arazisinin türüne göre belirlendi. İstekliler tüm arazi özelliklerine tablo üzerinden ulaşabilecekler.

şehitkamil tarım arazisi

* Gaziantep Şehitkamil Belediye Başkanlığı bir duyuru kendisine ait olan bir araziyi kiralayacak. Sera niteliğinde olan arazi için aylık 10 bin 550 TL kiralama bedeli tabep ediliyor.

izmir bergama

* Bergama Milli Emlak Şefliği de yayımladığı bir duyuru ile 8 bin metrekareden büyük bir arazi için kiralama gerçekleştirecek. Kiralama için belirlenen ücret yıllık 7 bin 250 TL olarak açıklandı.

ARAZİ KİRALAMA İŞLEMLERİ

2022 yılında devletten arazi kiralamak isteyenler, duyuru yayımlayan kurumlara başvuruda bulunacaklar. Geçici teminat bedelini ödeyecek istekliler ardından kurumların hazırladığı ihale şartnamesi üzerinden başvurularını yapacaklar. Başvuruların ardından ilan edilen tarihlerde ihalelere katılım sağlanacak. Son olarak ise teklif verilme süreci ve kiralama hakkı kazananlar için ödeme süreci başlayacak.

SONRAKİ HABER